• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak motywacji

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
492 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez midas Nowicjusz (230 p.)
Cześć, sytuacja wygląda tak, że zajmuje się hobbystycznie UI/UX, webdesign`em oraz front-endem, ale mam pewien spory problem - PRODUKTYWNOŚĆ

Kilka dni jest okej, czyli zaczynam jakiś projekt, załóżmy że design aplikacji (UI), do tego w międzyczasie nauka angielskiego, front-end.

Ale po tych kilku dniach przychodzi mały kryzys i jest mi bardzo trudno się za coś zabrać, na chwile wszystko traci sens, bo po co to robić, lepiej zagrać w cs`a lub obejrzeć coś na yt, no i tak mi zleci cały dzień, potem tydzień, czasem nawet dłużej.

Mija ten tydzień, czasem drugi i się ogarniam i wracam do punktu A.

W wakacje udało mi się przez dwa tygodnie, dzień w dzień być mega produktywnym, nie marnowałem czasu tylko cały czas robiłem coś pożytecznego.

Za nic nie mogę sobie z tym poradzić.

6 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Spróbuj nieco inaczej spojrzeć na ten problem. Nie masz motywacji do czego? Do nauki pojedynczych algorytmów, do cięcia psd tylko dla samej nauki bo przecież to nie realne strony itd.

A teraz pomyśl czym się interesujesz po za branżą IT? Może jest to jakiś sport, może fotografia, sztuka, książki itp. Teraz spróbuj pomyśleć np. nad jakąś stroną właśnie o tym hobby. Zobaczysz, że zupełnie. inaczej zaczniesz podchodzić do programowania tego, z zupełnie innym nastawieniem. To nie będzie już jakaś tam "bezużyteczna" strona tylko coś, co chętnie będziesz rozwijał.

Sam zobaczysz, że będziesz miał coraz więcej pomysłów na rozwój takiego dzieła. A w przerwach od kodowania pobaw się w wypełnianie strony treścią, pisz o tym co lubisz. Na przykład lubisz podróże to pisz o tym :)

A może z czasem okaże się, że strona zdobędzie wielu odwiedzających i przestanie być tylko kolejnym layoutem do szuflady...
+4 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Wyjdź pobiegać, zrób codziennie te 5KM a na pewno będą same plusy, co tu więcej pisać..
komentarz 24 marca 2018 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Ej no... Na mnie biegnie działa świetnie pod względem samopoczucia i motywacji  

Jest to dobry pomysł, ale nie na każdego będzie działać.
+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
To, co się u Ciebie dzieje - efekt ckresowego zmęczenia, znudzenia, spadku wydajności, to jest normalne, każdy tak ma. Problem nasila się zwłaszcza zimą. Nie można zajmować się zbyt długo tym samym. Nauka, a zwłaszcza programowanie to bardzo żmudne, wyczerpujące zajęcie.

Najlepszym antidotum, jak już koledzy napisali, jest wysiłek fizyczny, ruch na świeżym powietrzu - bieganie, gra w piłkę, basen, a nawet wyjście z psem. Dlatego latem miałeś tak wysoką sprawność, koncentrację, wydajność.
+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez PHPLover Początkujący (400 p.)
Z własnego doświadczenia wiem też, że warto wyłączyć wszelkie rozpraszacze, typu portale społ. (osobiście pousuwałem wszystkie konta), nawet muzykę i skupić się TYLKO na projekcie. Zacznij małymi kroczkami, od 15 minut intensywnego skupienia, potem codziennie zwiększaj minuty o np. 5 minut ; ) Zainteresuj się Pomodoro.
+2 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Hej, nie ma co się załamywać... każdy tak ma, to jest naturalna kolej rzeczy.

Nie da się być produktywnym cały czas... warto robić przerwę np. w tej kwestii zmienić kontent na coś innego na chwile, nie odbiegając od tego co robisz- np poczytać coś w związku z rozwojem twojej technologi coś co nie jest samą pracą w kodzie etc, ale daje " poznanie, dogłębnie czegoś od podszewki" np czytanie dokumentacji jakiś bibliotek bagatela których nie używałeś, nie potrzebujesz a np. są ciekawe- albo jakieś newsy ze świata który Cię interesuje, inne spojrzenie do problemu - coś co będzie może pokrewne z tym co robisz, ale jednocześnie będzie odbiegało na tyle żeby dać Ci świeżośc

 

Może znajdź jakiś team, jakiś OPEN SOURCE PROJEKT- żeby z kimś coś fajnego porobić ?
+1 głos
odpowiedź 25 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

może poszukaj kogoś do współpracy, taki wspólny projekt gdzie ktoś będzie potrzebował twoich projektów 

ty robisz coś co komuś może pomóc, a ktoś robi coś, przez co twoje projekty mają jakieś zastosowanie 

nie mówie tu o pracy, ale np ktoś zajmuje sie frontendem, jednak nie ma zmysłu artystycznego - więc fajne byłyby dla niego UI, które mógłby przepisywać na kod

albo jak zajmujesz sie jeszcze frontendem, to może ktoś z backendu 

Od pewnego czasu z grupką osób prowadzimy projekt LINK 
Aktualnie mamy już grafika UI, ale niedługo pewnie zaczniemy kolejny projekt (za ok miesiąc) i nie wiadomo, czy nie będzie potrzebna większa grupka osób 

Jeśli ktoś z czytających jest zainteresowany, to piszcie na pw
Obecny projekt to bardziej projekt pod ogarnięcie zespołu i zrobienie błędów, niż rzeczywista aplikacja z którą mamy duże plany

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 726 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Avenue Użytkownik (940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
pytanie zadane 21 lutego w Sprzęt komputerowy przez unfi Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...