• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WISP a WiFi Extender, Wyłączanie darmowe orange wifi, zmiana kanału.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
745 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
Dzień dobry,

Może to nie jest jakieś forum użytkowników orange aczkolwiek mam nadzieję, że znajdę tu pomoc.

Mianowicie, mam funboxa 2.0 od orange, router stoi w salonie, do pokoju gdzie mam komputer jak łącze się przez wifi internet praktycznie nie działa, nie mam możliwości ciągnąć kabla przez pół domu więc wyposażyłem się w urządzenie od edimaxa które może pracować jako router/wisp/wifi extender - obecnie właśnie pracuje jako to ostatnie, stoi sobie obok pc, łapie sygnał i podłączyłem to do kompa kablem. Internet działa dość dobrze, ale pracuje na tym samym kanale co router z salonu, dodatkowo jest jeszcze darmowe orange wifi którego nie używam i nie wiem jak wyłączyć (mieszkam na osiedlu jest tu około 20 sieci wifi więc jeżeli 3 ode mnie pracują na jedynym paśmie a są jeszcze inne to ło boziu.) Pytanie ; Jak wyłączyć to darmowe orange wifi, czy da się jakoś zmienić by ten edimax pracował na innym kanale niż router z salonu, czy wisp nie byłby lepszym rozwiązaniem niż wifi extender?

Oraz przy okazji - czy da się jakoś wymusić największą prędkość właśnie na komputerze a na telefonach jakoś ją ograniczyć? W sensie nie z poziomu telefonu tylko strony ( siostry masakrycznie obciążają internet ).
komentarz 24 marca 2018 przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
Zrobione. Wcześniej też było zaznaczone 3 stopnień ale na szaro czyli nie było zaznaczone " Określ poziom przepływności odbierania protokołu TCP ".

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
wybrane 26 marca 2018 przez PROFF
 
Najlepsza
Cześć,

Najlepszym trybem pracy dla Twojego urządzenia będzie WiFi Extender.

Na smartfonie lub tablecie z androidem pobierz aplikację WiFi Analyzer która sprawdzi jakie kanały sieci bezprzewodowej są puste oraz jak bardzo przejście przez ściąnę obniża sygnał.

Skontaktuj się z obługą Orange poproś o wyłączenie darmowego WiFi oraz o ustawienie szerokości pasma na 20 Mhz i odpowiedni kanał.

W intrukcji do Edimaxa powinna być informacja czy router oraz repetaer mają pracować na tym samym kanale jak WDS czy mogą pracować na innych.

Jeśli chodzi o wymuszanie prędkości to można sprawdzić ustawienia QoS - Quality of Services, informację jak sprawdzić i ustawić najwyższe poniżej (dla Windows 10):

Rozwiązanie okazało się proste:

1. gpedit.msc

2. Konfiguracja komputera > Ustawienia Systemu Windows

3. Prawym przyciskiem myszy na Ustawienia QoS oparte na zasadach > Zaawansowane ustawienia QoS.

4. Zaznaczyć Określ poziom przepływności odbierania protokołu TCP i wybrać Poziom 3 (maksymalna przepustowość).

W niektórych routerach można też ustawić QoS dla danych MAC adresów np. dla Ciebie priorytet najwyższy dla sióstr niższy.

Pozdrawiam.
komentarz 26 marca 2018 przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
U mnie tych sieci wifi jest co najmniej 20, zmiana kanału nie wiele pomaga. QoS na win10 zmieniony i nie widzę różnicy, w routerze QoS chyba nie mam, w takim razie spróbuję poprosić o wyłączenie tego darmowego wifi ( co to w ogóle za usługa? niby darmowe a nie da się połączyć ) A po co szerokość pasma na 20mhz?
1
komentarz 26 marca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Czesc,

Im nizsza czestotliwosc tym wydluza sie fala radiowa, a im nizsza czestotliwosc tym wieksze przenikanie przez obiekty, jak to w fizyce nie ma nic za darmo to im mniejsza czestotliwosc fali tym mniejsza predkosc, ale wieksza stabilnosc.

Sciana w bloku wiekla plyta ma tlumienia okolo - 11 dBm dla czestotliwosci 40 Mhz bedzie to zabojcze jesli chodzi o dzialania internetu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 535 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,563 zapytań

141,414 odpowiedzi

319,592 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...