• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AVR/Arduino - co wybrać?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,252 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Mikrokontrolery przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

Witam! Ostatnio przeglądałem oferty pracy dla programistów C/C++ i w znacznej większości ofert występowało wymaganie znajomości programowania kontrolerów AVR oraz język skryptowy, najlepiej Python.

Poczytałem na ten temat w internecie, jednakże moją uwagę zwróciła też płytka programowalna Arduino, którą także można programować w C++ i tworzy się na niej podobne układy - oczywiście jeśli dobrze zrozumiałem.

I tutaj pojawił się dylemat co wybrać - na początku myślałem o kupieniu zestawu startowego Arduino, koszt w internecie niecałe 200zł, gdzie znajduje się płytka programowalna i jakieś proste peryferia typu lampki LED itd. Wiadomo, zaczyna się od małych kroczków, szczególnie, że nigdy nie ciągnęło mnie zbyt mocno do elektroniki - od części teoretycznej jak coś zaprogramować, czy jak rozpisać układ bramkami logicznymi było okej, jednak brakowało mi "doświadczenia", ponieważ nigdy nie bawiłem się w rozkręcanie starych urządzeń itd.

Z drugiej strony przez te oferty pracy myślałem o książce Tomasza Francuza odnośnie programowania mikrokontrolerów oraz zakupie cześci do stworzenia własnego zestawu wg tej strony http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/jak-najtaniej-zaczac.html

Czy jest tutaj ktoś, kto posiada doświadczenie w tych sprawach i mógłbymi doradzić, co wybrać, skąd czerpać wiedzę oraz ewentualnie podpowiedzieć co kupić?

Pozdrawiam Patryk. wink

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Witam

Jesli jestes leniem to kup sobie arduino a jesli chcesz sie czegos wiecej nauczyc o elektronice i miec wieksza satysfakcje to kup sobie sam mikrokontroler AVR i dobuduj do niego zasilanie programator i takie tam

Roznica miedzy arduino a samym procesorem jest taka ze w arduino jest wszystko co potrzebujesz: zasilanie programator port USB i inne porty ekran wejscie na karte SD

Podobienstwo jest jedno: arduino ma procesor AVR :D

mam nadzieje ze pomoglem
komentarz 24 czerwca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Dziękuję! Czyli morał tej bajki jest taki, żebym jednak wybrał trochę trudniejszą ścieżkę z AVR. :)

Przepraszam, ale obie odpowiedzi są bardzo pomocne i nie potrafię wybrać najlepszej, dlatego obie upvotowałem.
komentarz 24 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Jeszcze jedno. Jak wybierzesz trudniejsza sciezke to wyjdzie ci taniej :)
komentarz 24 czerwca 2015 przez dawidu00 Obywatel (1,010 p.)
Wiesz no tylko , że jak nie ma żadnej wiedzy na temat elektroniki , no to może mieć problemy :)
komentarz 24 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
a no tak..

jak bedziem mial problemy z elektronika to mozesz na mnie liczyc :)
+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez dawidu00 Obywatel (1,010 p.)
edycja 24 czerwca 2015 przez dawidu00

Witam osoboście polecam książki z wydawnicwa Atnel  posiadam pierwszą część i spokojnie dzięki niej i moich umiejętnościach przesiadłem się na PIC. Osoboście jeżeli miał byś inwestować w Arduino to się nie opłaca, bo masz ograniczenia. Polecam sobie zakupić książkę Pana Mirosława Kardasia i jego zestaw ewaluacyjny . A teraz powiem dlaczego warto zainwestować, masz wsparcie w postaci: forum , skype , e-maila itd . Do tego na sam początek polecam zobaczyć sobie też Pana Mirosława filmiki: https://www.youtube.com/playlist?list=PLtXXWLsA5QNg4iyOS5by5ZZT3SFUBMvr7. 

Może ceny są  duże , ale z ręką na sercu mogę polecić Ci jego ofertę i na bank zrozumiesz wszystko. 

Pozdrawiam Dawid :) 

 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 516 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2023 w Mikrokontrolery przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 1,013 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2015 w Mikrokontrolery przez niezalogowany

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...