• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Migracja strony WWW z PHP 5.4 do minimum 5.6

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w PHP przez niezalogowany
zmienione kategorie 24 marca 2018

Witam,

jako, że nie jestem biegły w PHP piszę do Was z prośbą o pomoc. 

Otóż posiadam na serwerze wersję PHP 5.4 i chcę ją zmienić na co najmniej 5.6, a najlepiej do 7.0. Pojawia się problem ponieważ jedna ze starych stron jest postawiona na Kohana i przy próbie zmiany ta stara strona się wysypuje. 

Dodam, że zmienić wersję PHP niestety mogę tylko dla całego serwera, a nie dla wybranego katalogu (nazwa.pl)

Pod tym linkiem znajduję się dokładnie to co wyświetla się na docelowej stronie po zmianie wersji PHP z 5.4 na 5.6: http://app-web.pl/kohana-error.html

komentarz 24 marca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Zła kategoria pytania.
komentarz 24 marca 2018 przez niezalogowany
to może napiszesz jaka powinna być ta kategoria? umiem sam zmienić kategorię, zamiast zawracać głowę adminowi
komentarz 24 marca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Programowanie/PHP, Symfony, Zend lub Hostingi/Domeny

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez kemyyyt Bywalec (2,580 p.)
wybrane 29 marca 2018
 
Najlepsza
Musiał byś zmigorwać framwork do odpowiedniej wersji php a potem kod aplikacji  (o ile jeszcze ten framwork jest utrzymywany https://kohanaframework.org/).

Jeżele nie robisz forka i przepisujesz kohana na php 7  https://github.com/kohana/kohana ...

Czyli masakra ... skoro nie znasz php
komentarz 25 marca 2018 przez niezalogowany
Dzięki, mniej więcej takiej odpowiedzi potrzebowałem. Ogólnie strona nie jest moja i serwer, więc nie chcę narobić bajzlu u kogoś, skoro się nie znam :P
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Wyświetlają się błędy odnośnie wysyłania zapytań do bazy danych. Prawdopodobnie Kohana korzysta z funkcji mysql_* która od php 7 jest usunięta.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 4 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Grozmo Użytkownik (750 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...