• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czego warto nauczyć się w 2,5roku?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
487 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez theastern Nowicjusz (180 p.)
Cześć,

Jestem w pierwszej klasie liceum, na profilu humanistyczno-medialnym (trafiłem tu totalnie przez przypadek, ale zmiana szkoły nie wchodzi w gre). Nie planuje iść na studia, a na pewno nie na dzienne i tu moje pytanie: Czego warto nauczyć się aby po liceum znaleźć pracę? Słyszałem, że aktualnie najbardziej poszukuje się programistów webowych, to prawda? Niestety nie mam zbyt dobrego startu jeśli chodzi o programowania, ogarniam html, css i zdarzyło mi się zrobić coś wordpressa.

Czy są jakieś szanse, że po liceum znajdę pracę jako programista? Może jednak lepiej udać się na studia? (ale z kolei po humanie może być ciężko)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
wybrane 24 marca 2018 przez theastern
 
Najlepsza

Czego warto nauczyć się aby po liceum znaleźć pracę? 

Są takie miejsca, gdzie przyjmuje się osoby bez żadnego doświadczenia i konkretnych umiejętności.

Słyszałem, że aktualnie najbardziej poszukuje się programistów webowych, to prawda?

Nie do końca. Potrzeba programistów znających też inne języki, np. popyt na klepaczy w Javie chyba się nigdy nie skończy. 

Niestety nie mam zbyt dobrego startu jeśli chodzi o programowania, ogarniam html, css i zdarzyło mi się zrobić coś wordpressa.

W internecie jest wszystko czego Ci potrzeba żeby nabyć umiejętności - potrzeba tylko chęci i czasu z Twojej strony. 

Czy są jakieś szanse, że po liceum znajdę pracę jako programista?

Może tak, a może nie. Zależy od Ciebie.

Może jednak lepiej udać się na studia? (ale z kolei po humanie może być ciężko)

Znam ludzi po humanie, którzy rozszerzoną matematykę zdawali wyżej niż średnia krajowa - kwestia pracy i pozbycia się głupiego myślenia typu "nie rozumiem matematyki".  A co do studiów to też Twoja decyzja. Odpowiedz sobie po prostu na pytanie czego oczekujesz od studiów. Na ten temat było wałkowane na forum dziesiątki razy. 

+3 głosów
odpowiedź 23 marca 2018 przez Konginsan Początkujący (340 p.)
Witam, podobne pytania często przewijają się no forach. Jeśli chcesz uzyskać jednoznaczną odpowiedź to takiej niema. W tym wypadku bardzo dużo zależy od Ciebie. Od twojego podejścia, zaangażowania i motywacji. W technikum Informatycznym miałbyś na pewno więcej zajęć związanych z tą tematyką. Z tego co piszesz to jesteś osobą młodą więc masz dużo czasu wolnego który możesz wykorzystać. Nauka języka angielskiego, html, css, js i innych które najprawdopodobniej jesteś wstanie przyswoić nie jest niewyobrażalnie trudna, jednak wymaga zaangażowania. Tylko od Ciebie zależy czy się tego trudu podejmiesz. Kończąc mogę tylko napisać że mając 34 lata uczę się angielskiego, C++, i uczę w technikum informatycznym(zaoczne), do tego pracuje, mam rodzinę i amatorsko uprawiam sport. Tak naprawdę to wiele zależy od nas samych. Życzę Ci powodzenia.
+2 głosów
odpowiedź 23 marca 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)
Myslę, że przede wszystkim sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, co Cię interesuje i w jakim kierunku chciałbyś sie dalej rozwijać. Rozumiem, że znalezienie odpowiedzi moze byc trudne, ale uczenie się czegoś tylko dlatego, że "jest zapotrzebowanie/dobrze się z tym zarabia" nie jest dobrym wyjściem.

Jeśli nie odpowiada Ci profil, na którym jesteś, może jest szansa przejścia na inny w tej samej szkole (możliwe, że np. coś w stylu mat-inf bardziej by pasowało do Twoich zainteresowań)? Z tego, co kojarzę, obecnie w LO pierwsza klasa jest jeszcze dość ogólna, a konkretniejsze profilowanie zaczyna sie później. W szkole, do której chodziłąm i gdzie potem praktykowałam, zdarzały i zdarzają sie przypadki takich przejść między profilami, jeśli dyrekcja wyrazi zgodę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 905 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lesteter Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tezinio Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...