• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka języka C# i ogólne zrozumienie .NET

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,285 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2018 w C# przez quatroz Nowicjusz (120 p.)
Witam. Planuję naukę języka jakim jest C#. Jaka wg Was jest najlepsza metoda nauki takiego języka? Oprócz nauki poprzez pisanie. Jestem świadom, że żadna książka ani żaden kurs nie da mi takiej wiedzy jaką pozyskam pisząc programy i rozwiązując problemy samemu z pomocą internetu. Jednak przed przystąpieniem do pisania chciałbym poznać język, poznać jego możliwości, zwyczajnie dla wygody. Lepiej wiedzieć, że istnieje jakaś metoda dzięki której coś będzie prostsze lub po prostu efektywniejsze. I chciałbym jak najwięcej wynieść z takiego kursu/książki. Czy ktoś z Was może polecić jakąś książkę, której autor w sposób zrozumiały i może ciekawy przedstawia wiedzę? Lub kurs? Nie chciałbym też, aby to była książka lub kurs z wersji C# znacznie różniącej się od aktualnej. Chciałbym też zrozumieć na jakiej zasadzie działa .NET. Czy pisząc w C# automatycznie korzystam z .NET Framework.

Znalazłem taką oto książkę: https://ksiegarnia.pwn.pl/Jezyk-C-6.0-i-platforma-.NET-4.6,727806016,p.html?gclid=Cj0KCQjwqM3VBRCwARIsAKcekb0epMR0thPUJHcN0xKXOOhW_slpjkjrD76B0-M8WlUNUMMs79r_AusaAvQ6EALw_wcB
 

Miał ktoś z Was z nią styczność? Czy to, że autor posługuje się wersjami z roku 2015 nie jest problemem? Osobiście nie jestem zwolennikiem czytania książek jakichkolwiek, jednak jeśli taka opcja jest o wiele lepsza niż oglądanie kursu to czemu nie.

Wybaczcie, że aż tak się rozpisałem. Pozdrawiam.
komentarz 22 marca 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Jeżeli potrafisz już programować to na start warto kupić. Jeżeli nie, to też możesz ją kupić, ale zapoznaj się koniecznie z wzorcami projektowymi i tym jak należy pisać kod. W internecie jest tego masa, najlepiej jakiś tutorial np. tutorial MVVM c#, albo MVC C# jak bedziesz pisal kod to inne poznasz, ale te 2 to sa takie na start najlepsze.
komentarz 22 marca 2018 przez quatroz Nowicjusz (120 p.)
edycja 22 marca 2018 przez quatroz
Generalnie nie jestem orłem z programowania ale wiem o istnieniu klas i jako tako potrafię się nimi posługiwać  (posiadam kurs Javy i w niej się tego nauczyłem ale to pewnie i tak jest podobne w C#). Myślisz że książka "Czysty kod" Roberta Martina będzie dobrym źródłem informacji na temat pisania kodu? Ja też generalnie chciałbym zacząć od jakichś prostych aplikacji okienkowych, a MVC chyba jest związane z Webowymi apkami?

EDIT:

Dobra teraz zauważyłem, że ASP.NET MVC niekoniecznie oznacza, że MVC jest tylko do Webowych aplikacji
komentarz 22 marca 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Chodzi o sposób pisania kodu(kiedy masz robić klasy, jak je nazywać, jak mają się komunikować). Tych rzeczy raczej w twojej książce  niema, ale nie jest to trudne, z tutoriali się nauczysz tego.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 marca 2018 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
komentarz 22 marca 2018 przez quatroz Nowicjusz (120 p.)
edycja 22 marca 2018 przez quatroz
Chciałbym zacząć od aplikacji desktopowych, czy w takim wypadku oglądanie tutorialu na temat aplikacji Webowych nie mija się z celem?

EDIT:

Poczytałem teraz trochę i jednak nie jest to tylko z Webowymi aplikacjami związane. Zobaczę to sobie
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Jeśli będziesz już coś ogarniać z asp.net albo po prostu C#, przydałby się ktoś do pomocy przy backendzie w projekcie - wspólna nauka 
Więcej o nim LINK
Jest tam przykładowy projekt
Nie jest za bardzo rozbudowany, więc spokojnie możesz przejrzeć kod i ocenić, czy byłbyś w stanie akurat w tym projekcie dodać jakąś prostą funkcjonalność

Niedługo ruszamy z kolejnym projektem, i przydałby się ktoś do pomocy przy backendzie, nie potrzebujemy profesjonalisty, ale fajnie gdyby osoba dołączająca coś już umiała

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 786 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2016 w C i C++ przez dewe Gaduła (4,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 896 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 690 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w C# przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...