• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych - książka kucharska

Object Storage Arubacloud
0 głosów
886 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w Nasze projekty przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Witam, muszę zrobić projekt bazodanowy i wybrałem sobie książkę kucharską. Potrzebuję około 5-6 tabel, mam póki co 4, które Wam przedstawię poniżej. Czy ktoś mógłby mi pomóc wymyślić dodatkowo te 2 tabelki, takie, żeby było naprawdę sensowne, ew. poprawić te co mam teraz. Będę bardzo wdzięczny.

Produkt (IdProduktu, Kalorie, Białko, Węglowodany, Tłuszcze, Nazwa, Cena)

Składnik (IdProduktu, IdPrzepisu, Ilość, Miara)

Przepis (IdPrzepisu, Nazwa, SposóbPrzygotowania, Autor, Kategoria, Zdjęcie)

Autor (IdAutora, Imię, Nazwisko, IlośćDodanychPrzepisów, IlośćPochwał, Avatar, Login, Hasło)

Zastanawiam się głównie nad dodaniem jakiejś tabeli odnośnie loginów i haseł, bo to trochę tak niebezpiecznie trzymać wszystko w jednej tabeli.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Rodzaj diety( Kulturysta(na mase),Kult(na rzeźbe), KRosfit, wetarianin, dla dzieci, jakMocnoPikantne, Przed popijawą, Na zjaranie)

Bez alegenów( bez glutenu, bez laktozy, bez orzechów, bez owoców morza)

Szybkie dania(na impreze, dla dzieci, przekąski, do pracy)

Kuchnia(amerykańska, włoska, francuska, grecka, ukraińska,indyjska)

Sałatki(gyrosy, warzywna, ziemniaczana, z tuńczyka. itp.)
komentarz 27 marca 2018 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Długo się zastanawiałem jak chociażby połączyć do mojej bazy tabelę odnośnie rodzaju kuchni, czy to włoska czy jaka, bo tak naprawdę to czy ja tą daną przechowuję w tabeli przepis czy w osobnej tabeli to nie robi różnicy. I tak muszę się odnieść do tej tabeli poprzez ID więc to żadna różnica czy odnoszę się przez id czy po prostu napisac nazwę tej kuchni w przepisie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 839 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2019 w Nasze projekty przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Nasze projekty przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...