• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z partycjami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Vemu Nowicjusz (240 p.)

Był plan zainstalować ubuntu zrobiłem bootowalnego pendrive z ubuntu i przetestowałem go i wszystko działa fajnie więc pomyślałem że zainstaluje na nowej partycji, żeby mieć dwa systemy ubuntu i windows. Wchodzę w narzędzia zarządzanie dyskami jego aktualny status wygląda tak:

Natomiast gdy chcę utworzyć nową partycję  z tego nieprzydzielonego 10gb to wyskakuje mi następujący komunikat:

O co z tym chodzi i co zrobić abym mógł na tej partycji zainstalować ubuntu?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
wybrane 21 marca 2018 przez Vemu
 
Najlepsza
Po prostu odpal instalację ubuntu, tam wybierzesz tę niesformatowaną partycję i zrobisz z niej ext4. Powinno zadziałać.
komentarz 22 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Z tego co wyczytałem to maksymalnie na MBR można mieć 4 partycje i masz 2 opcje. Usunąć jedną i w jej miejsce postawić ubuntu lub zmienić z MBR na GPT ale wtedy format całego dysku. To czy wejdziesz w try a później install nie ma znaczenia. Musisz tak czy inaczej usunąć 1 partycję windowsa.
komentarz 22 marca 2018 przez Vemu Nowicjusz (240 p.)
Wiem że jak wejdę w try I później install nie zmieni nic z tymi parycjami ale może uda mi się przez to zainstalować wersje 16. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc
komentarz 22 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Właśnie problem w tym, że żadnego linuxa nie zainstalujesz bo max są 4 partycje dla dysku MBR. Powodzenia :)
komentarz 22 marca 2018 przez Vemu Nowicjusz (240 p.)
A czy mógłbym jakoś usunąć tą partycje odzyskiwania? Jest ona potrzebna w ogóle?
komentarz 22 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Możesz usunąć, nie wpłynie to windowsa
0 głosów
odpowiedź 22 marca 2018 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)
edycja 22 marca 2018 przez Marcin Siniarski

Można tutaj użyć partycji rozszerzonej.
Dyski MBR pozwalają na tylko 4 partycje. Partycje rozszerzone zaliczją się jako podstawowe więc będziesz musiał usunąć jedną.

Mówiłeś o usunięciu partycji recovery. Można to zrobić, lecz może być niebezpiecznie gdy nagle system pada i nie posiada się kopi systemu. Usuwanie particji recovery

Jeśli chcesz "przenieść" tą partycję możesz utworzyć dysk przywracania. Partycja recovery zostaje usunięta i utworzona na pendrive/dysku USB. Utworzenie dysku przywracania

Później możesz uruchomić instalacje Ubuntu i utworzyć partycje rozszerzoną. Na niej utworzyć partycję logiczną i na niej zainstalować Ubuntu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 897 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2015 w Systemy operacyjne, programy przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...