• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CKEditor używanie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
484 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w JavaScript przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
Witam mam do was pytanie. Chce użyć CKEditor na swojej stronie do publikowania wpisów. Wpisy umieszczać będzie kilka osób. Czy do tego co planuje mogę używać CKEditor na licencji Open Source czy muszę wykupić Licencję komercyjną? Jeżeli można i użyję na licencji Open Source to znaczy że wszędzie muszę wklejać dołączony plik z licencja czy coś jeszcze? Z góry dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie musisz tego robić, ale jeśli chcesz jawnie zadeklarować licencję, z którą się związałeś podczas używania, reprodukowania, modyfikacji i dystrybucji tego oprogramowania, po prostu dołącz plik tekstowy zatytułowany "legal.txt" w swojej wersji tego oprogramowania , wskazując Twój wybór licencji. W każdym razie Twój wybór nie ograniczy żadnego odbiorcy twojej wersji tego oprogramowania do używania, reprodukowania, modyfikowania i dystrybucji tego oprogramowania na żadnej z powyższych licencji.

To jest cytat z licencja.md

Jak byś miał jeszcze wątpliwości to odwiedź to strone->http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.pl.html

A tak wogóle to pytanie do @Comandeer bo on w tym maczał palce. :)
komentarz 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Ps. Wszystko co jest publiczne na GitHubie można brać i używać.
komentarz 21 marca 2018 przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
A oki. Chcę być po prostu pewien jak z tym dokładnie jest żeby potem nie było jakiś problemów. Czyli wystarczy że dołączę ten plik legal.txt i normalnie bez płacenia będę tego mógł używać. Dla pewności napisałem jeszcze do ich supportu :)
komentarz 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie wiem do końca jak to jest z tą komercją ale mi się wydaje że to polega na tym że za zwykły kod źródłowy nikt nie odpowiada czyli robisz co chcesz. Takie -myśmy zrobili a jak tobie sie przyda to używaj ale my za to nie odpowiadamy. Komercyjna, nie wiem płatna, pewnie jest taka że oni (firma) bierze na siebie cieżar jak coś nie dzała w kodzie i wspomaga updateuje itp i na wiekszą skale czy coś wtym rodzaju. Nie wiem, tak sobie to tłumacze.

wyślij to pytanie do Comandeer to może Ci odpisze on w końcu tam pracuje.
komentarz 21 marca 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Ps. Wszystko co jest publiczne na GitHubie można brać i używać.

Nie, jeśli coś nie ma wyraźnie oznaczonej licencji, to domyślnie jest rozwiązaniem własnościowym i nie wolno tego wykorzystywać – nawet jak se leży publicznie.

Tak w superdużym skrócie: tak, licencja komercyjna ma support. Niemniej drugim powodem, dla którego się ją wybiera, jest fakt, że nie chcemy/nie możemy spełniać wymogów licencji OSS.

komentarz 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Dzieki za sprostowanie/uświadomienie mnie.

Jeszcze koledze powiedz co może i jak to wygląda z komercyjnej strony.

BTW nie może to byc wyjaśnione na stronie produktu tylko trzeba sie domyślać albo na githubie przy producie?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2022 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2022 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...