• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obliczanie rezystancji zastępczej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,276 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2018 w Offtop przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)

Siemka!

Mam problem z zadaniem nie wiem jak się do tego zabrać. 

Mam nadzieję, że wszystko widać. Chodzi o to co zrobić dalej. Bo rozumiem, że rezystory 5 i 8 połączymy w jedno szeregowo i tak samo 11 i 10. I dalej nie wiem. Pomocy :D

komentarz 21 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)

Może ktoś sprawdzić czy dobrze pozamieniałem i rysowałem układ ? Obliczyć to obliczę tylko muszę wiedzieć czy mniej więcej dobrze, dziękuje z góry ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca 2018 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
Zrób to wszystko od tyłu i rysuj sobie kolejne kroki to zobaczysz jak ładnie sie wszystko będzie schodzić
+1 głos
odpowiedź 20 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Zacznij od rezystorów 11 i 10, które są połączone szeregowo (a więc sumujesz ich wartości). Zamiast tych dwóch rezystorów otrzymujesz rezystancję zastępczą. Zobaczysz, że jest ona równolegle połączona z rezystorem 9.

Musisz teraz obliczyć nową rezystancję zastępczą dwóch rezystorów połączonych równolegle (dodając ich przewodności - czyli odwrotności).

W ten sposób postępuj dalej, aż uzyskasz ostateczną rezystancję zastępczą, czyli pojedynczy rezystor.
+1 głos
odpowiedź 21 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Sprawdziłem, wszystko dobrze pozamieniałeś. Tak należało postępować. W tym zadaniu jest tylko szeregowe i równoległe łączenie rezystorów, żadna inna wiedza, czy umiejętności nie są potrzebne.

R1 + R2  (połączenie szeregowe)

(R1 * R2) / (R1 + R2)    (połączenie równoległe)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,854 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2016 w Offtop przez gohard69 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 206 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Offtop przez Dominik Kulis Użytkownik (720 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...