• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie o poprawę naukii programowania (podstawy)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
221 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez robzon1916 Początkujący (310 p.)
Siemanko.

Uczę się programowania jakieś 2 miesiące i jak to bywa w życiu przyszedł moment kryzysu, braku motywacji. Przez ten czas wydawało mi się ,że chłonąłem wiedzę jak gąbka - zmieniłem wszystko od codziennych nawyków po sposoby uczenia się natomiast zrobiłem duży błąd nie tworząc zbyt dużo własnych projektów. Po prostu leciałem do przodu z tematami, rzadko robiłem coś samemu jedynie zmieniałem niektóre kody.

Przerobiłem podstawy C++, obiektówkę i dojechałem do połowy kursu webowego. Nagle olśniło mnie, że aby faktycznie dobrze kodować to muszę dużo więcej samodzielnie kodować niż się "uczyć dla naukii".

Proste (męskie :) ) pytanie do Ciebie, czy jakbyś był na moim miejscu ze średnimi umiejętnościami C++ i słabymi umiejętnościami programowania webowego to wróciłbyś do podstaw, ogarnął je od początku - tworząc jak najwiecej wlasnych programów czy dokończył kurs programowania webowego tworząc jak najwięcej własnych stron?

Domyślam się, że wiele osób miało podobny problem. Motywacji mi nie brakuje tylko potrzebuje ukierunkowania żeby mądrze wykorzystać czas (doskonale wiem, że źle się uczyłem) dlatego piszę ten post z nadzieją ,że ktoś bardziej doświadczony się wypowie i pomoże ukierunkować myśli.

Dziekuje za przeczytanie i pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 marca 2018 przez CjanciK Bywalec (2,970 p.)

Na pytanie czy C++ czy webówka musisz sam sobie odpowiedzieć, co Ci się bardziej podoba , co sprawia Ci większą frajdę, z czego masz większą satysfakcję. Tutaj podrzucam temat, który może pomoże Ci w podjęciu decyzji :)

CLICK

A co do nauki ? Przede wszystkim praktyka. Własne projekty. Nie nauczysz się jazdy na rowerze znając tylko zasadę jego działania.

pzdr

+2 głosów
odpowiedź 20 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Spróbuj wymyśleć, podpatrzeć jakiś niewielki, konkretny projekt, o którym na pewno myślałeś, który by Cię zainteresował. Wejdź w rolę poważnego programisty i zacznij go pisać. Wtedy bardzo szybko i przyjemnie utrwalisz sobie wiedzę teoretyczną, nie wiedząc nawet, kiedy nauczysz się nowych rzeczy.

Sama "nauka dla nauki", bez wyraźnie określonego celu i praktyki jest b.żmudnym, wyczerpującym zajęciem. W ten sposób zdobyta wiedza jest powierzchowna i ulotna. Tym niemniej nie był to stracony czas (podstawy trzeba również posiadać).

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 584 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 825 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...