• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy ten pomysł ma sens?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w Nasze projekty przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jestem w trakcie nauki C# (jako, że nauka programisty nigdy się nie kończy) i chcę napisać spory, wieloplatformowy projekt.

Główne założenie:

Aplikacja do obsługi biblioteki. Aplikacja desktopowa(WPF, MVVM) do zarządzania przez obsługę, pracowników biblioteki. Aplikacja WWW (ASP.NET MVC) dla użytkowników biblioteki (przeglądanie księgozbioru, rezerwacja książek). Chciałbym też (na końcu jak już uporam się z pierwszymi 2) zrobić appkę mobilną (Xamarin) do tego samego celu co strona. Wszystko oparte by było o bazę MySQL.

Pytania:

1. Czy tak duży projekt ma sens dla jednej osoby? Jak o tym myślę to wydaje się masa roboty przede mną, ale mam ochotę przekonać się, ile uda mi się zrobić.

2. Czy MySQL jest odpowiednią bazą do tego typu projektu?

3. Jeśli macie jakieś sugestie, co do tego co powinno się w takiej aplikacji (dowolnie której) znaleźć, to chętnie ich wysłucham :)

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 19 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 20 marca 2018 przez Secrus
 
Najlepsza
1. tak

2. tak

3. pokombinuj, postaw się w roli usera i zrób burzę mózgu a sam się zdziwisz pewnie jak dużo funkcjonalności wymyslisz :)

Moim zdaniem na tego typu apce nauczysz sie na prawdę dużo ale... licz się z tym, że pewnie wiele razy zechcesz to rzucić jak staniesz w miejscu... jednakże jak faktycznie dotrwasz to będziesz w stanie pisać i większe apki :)

Szczerze życzę powodzenia i wytrwałości!

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 359 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w Nasze projekty przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w PHP przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...