• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy technikum informatyczne będzie dobre dla webmastera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
776 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Od jakiegoś czasu uczę się programować w językach HTML, CSS i JavaScript. I z tego co wiem te języki przydadzą mi się to jako programista frond-endu (jeżeli się mylę proszę powiadomić mnie w komentarzu :)). Ale aby zostać programistą zajmującym się frond-endem wystarczy mi tytuł jako technik-informatyk. I czy w ogóle warto? A i jeszcze czy w tym zawodzie przyda mi się to czego uczy się w takim technikum chodzi mi o np. składanie komputerów itd.
komentarz 18 marca 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Jeszcze się nikt nie przyczepił to będę pierwszy xD HTML i CSS to nie programowanie.
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
Wiem, wiem ale jak to pisałem to pomyślałem o tym ale stwierdziłem że JS to programowanie więc uznałem że tak może zostać

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Witaj.

Czym więcej umiesz tym lepiej dla Ciebie. Najważniejsze ,żebyś miał skila nie ważne jaką szkołę skończysz i tak liczą się Twoje umijętności. Moim zdaniem warto się w czymś specjalizować. Nie da się umieć wszystkiego na wysokim poziomie. Interesuje Cię programowanie rozwijaj się w tym.
0 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Nie widzę lepszego rozwiązania. Pewnie inna opcja to albo liceum ( nic ciekawego się nie dowiesz ), zawodówka (malarz-tapeciarz?)
0 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Ale aby zostać programistą zajmującym się frond-endem wystarczy mi tytuł jako technik-informatyk.

Błąd - wystarczą Ci umiejętności poparte konkretnymi projektami. Akurat FrontEnd to jest taka działka gdzie nawet mniej się zwraca uwagę na papierki niż np. w przypadku klepaczy Javy.  

A i jeszcze czy w tym zawodzie przyda mi się to czego uczy się w takim technikum chodzi mi o np. składanie komputerów itd.

Nie, w normalnej pracy (programisty) jak Ci się popsuje komputer to dostaniesz następny. Nikt Ci nawet nie pozwoli w nim grzebać. 

 I czy w ogóle warto? 

Jak chcesz iść na studia i masz dużo samozaparcia na podział nauki pod maturę i skille programistyczne to technikum. Jak chcesz oszczędzić rok to LO mat/fiz. 

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Ja powiem krótko, jeżeli chcesz być dobrym front-endem czy innym programistą to dojdziesz do tego niezależnie od szkoły, wystarczy internet i chęci
–1 głos
odpowiedź 18 marca 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Jeśli mówimy o front endzie to nawet nie myśl o technikum. Niczego się tam nie nauczysz, a jeśli już to tego, co sam jesteś w stanie ogarnąć w miesiąc. Idź do LO na mat-fiza, rok krócej, a może Ci się zechce iść na studia to będziesz lepiej przygotowany.
komentarz 18 marca 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Gorzej jak Ci się nie zachce iść na studia to nie będziesz miał wyboru bo po LO nic nie będziesz umiał...
komentarz 18 marca 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
A co będziesz umiał po technikum? Co druga osoba która lubi klikać w komputer idzie do technikum informatycznego, ten papierek jest nic nie warty, nikt nawet o niego nie zapyta. Już pomijam fakt, że OP ma mniej więcej ukierunkowane cele, to tym bardziej szkoda jego czasu na technikum, gdzie 80% zawodowych to są zapychacze i skręcanie kabelków.
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
Poczytałem trochę na innych forach i tam dużo osób popiera technikum po którym także mogę zrobić studia i pracę magisterską prawda i do tego praca nad programowanie we.wlasnym zakresie. I po technikum mogę już wykonywać zawód a po liceum raczej nie mam wyboru i muszę iść na studia. I tak właściwie czy nie lepiej się wyspecjalizować w jednej dziedzinie i potem tylko to udoskonalać?
komentarz 19 marca 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)

@kubaapk,

to smutne, że takiego technikum doświadczyłeś ( mam nadzieje, że mówisz to z własnego doświadczenia ), ja jednak mam odmienne wspomnienia z czasów szkoły średniej.
Myslę jednak, że to nie miejsce, żeby się spierać na ten temat.

@SiDax
Prawda jest taka, że ile osób zapytasz tyle odpowiedzi dostaniesz, jednak to Ty będziesz musiał podjąć decyzję co będzie dla Ciebie dobre i spodziewam się, że nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Offtop przez JackCarver Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 920 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...