• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w PHP przez niezalogowany
Witam.

Chciałbym stworzyć konfiguracje strony tak aby było można zmieniać to z poziomu strony np. w panelu administratora (tytuł witryny itp.).

Czytałem, że można to zrobić z bazą danych, ale pomyślałem sobie nad tym chwilę i wymyśliłem, że bezsensu byłoby pobieranie na każdej stronie konfiguracje (Chyba, że się mylę i można to zrobić inaczej, ale nie mogłem wymyślić jak).

Więc mam do was pytanie. W jaki sposób zrobić taką konfigurację, aby dało się to edytować w panelu i nie było do tego potrzebne 10 plików? Prosiłbym też o jakąś wizualizacje jak taki system miałby wyglądać. (jakiś poradnik albo kod)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 marca 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
wybrane 18 marca 2018
 
Najlepsza

Zrób plik konfiguracyjny przechowujący dane konfiguracyjne twojej aplikacji, a następnie panel administracyjny (może to być zwykły formularz), za pomocą którego będziesz edytować owy plik. Co do samego pliku masz kilka opcji:

  • zwykła tablica PHP
  • plik .ini (PHP ma wbudowane do tego wsparcie, patrz parse_ini_file)
  • Yaml (będziesz potrzebować do tego parsera, np. od Symfony)
  • JSON, XML (podobnie jak z .ini, ale według mnie .ini jest lepszym rozwiązaniem)
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
Dzięki!
0 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Może WordPress?
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
Ja nie tworze bloga tylko własną stronę.
komentarz 18 marca 2018 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Przecież nie WordPress nie służy tylko do blogów. To po prostu CMS. Czyli system do zarządzania treścią strony.
0 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
przywrócone 18 marca 2018 przez forumall
Może Joomla, Drupal. Generalnie jest w czym wybierać to może poczytaj o systemach CMS.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w PHP przez s4bek Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...