• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie są REALNE zarobki html, css i JavaScript w Polsce?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,536 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Chodzi mi o zarobki programisty języków powyżej i czy lepiej skończyć technikum programistyczne czy iść do liceum a potem na studia
1
komentarz 18 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Technikum vs Liceum?

Jak uczysz sie samodzielnie to bez znaczenia, i tak technikum nie nauczy cie nic nowego, bo ty już będziesz to umiał

Technikum to więcej godzin tygodniowo i dodatkowy rok, ale przedmioty są ciekawsze, bo grzebiesz przy kompach, serwerach i ogólnie sie tym bawisz... a nie znowu ta geografia, chemia, fizyka, biologia...

Jeśli planujesz taką kariere, to obstawiam że np konfiguracja serwera bardziej cie zainteresuje niż np w którym regionie wydobywa się żelazo a w którym węgiel, albo w jaki jakaś dokładna znajomość historii

To bardziej kwestia tego co ci bardziej odpowiada
Półtorej godziny luźnego grzebania z kolegą przy takim np FTP albo IIS, czy godzina nauki załóżmy chemii albo historii
W liceum możesz co prawda wybrać mat-inf, ale z tego co słyszałem, to bardziej takie podstawy, skupione bardziej na matematyce niż praktycznych rzeczach
Ale to tylko opinia na podstawie tego, co słysze w 90% przypadków
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
Ale idąc do technikum informatycznego uczy się tak  podstaw programowania które prawdopodobnie nie będą mi potrzebne ponieważ sam przerobie ten materiał trochę szybciej ale jak powiedziałeś np. grzebie się przy komputerach i tak szczerze takie grzebanie przy komputerze może mi się do czegoś przydać skoro mnie konkretnie interesuje front-end
komentarz 18 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
przy "starym" podziale na e12, e13 i e14
nauka jednego przedmiotu to jakiś tydzień w domu

e14 to wiedza jak po tygodniu robienia stronek, tygodniu programowania i tygodniu robienia czegoś na bazach

jestem w 3kl technikum i nie jestem zadowolony, bo po podliczeniu wyszło, że ok 20h tygodniowo siedze tam i nic nie robie (liczyłem same lekcje, w te 20h nie wchodzą przerwy)

ale gdybym miał wybierać jeszcze raz, pewnie też wybrałbym technikum, bo mimo wszystko szybciej zlatuje czas jak robisz coś związanego z tym czym sie interesujesz
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
Czyli lepiej wybrać technikum tak? Ale chodzi mi  o to czy jeżeli będę potrafił złożyć komputer przyda mi się to w życiu zawodowym jako programista?
komentarz 18 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
do nauki tego nie potrzebujesz technikum, wystarczy pierwszy lepszy kilkuminutowy poradnik na yt

chodzi bardziej o to, że gdzieś trzeba iść, liceum to rok mniej i 7 lekcji tygodniowo mniej
technikum uczy cie bardzo rozwlekle, są czasami sytuacje gdzie 2 miesiące nauki 2lekcje tygodniowo odpowiadają 6 minutowemu poradnikowi na YT (w sumie bardzo często tak jest)

technikum to więcej czasu w szkole, ale jak lubisz ogólnie grzebać przy komputerach, jakieś systemy, jakieś serwery, jakieś programy
to przyjemniej spędzisz ten czas, niż na lekcjach ogólnych
komentarz 18 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Proszę nie odpowiadać na pytania w komentarzach.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Od 2500 netto w górę. Wszystko zależy od umiejętności. Oczywiście znajdziesz "firmę", gdzie Ci będą chcieli dać 1500 zł. Na drugie pytanie trudniej odpowiedzieć, bo trzeba by się podeprzeć jakimiś statystykami. Generalnie jak czytam Internety, to ludzie podkreślają, że liczą się umiejętności, nieważne w jaki sposób zdobyte. Zazwyczaj ludzie zarabiają dużo, gdy samodzielnie zdobywają wiedzę i poszerzają swoje horyzonty.
2
komentarz 18 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
przy czym to 2500 to mówimy oczywiście o zarobkach Juniora, które tak czy inaczej raczej szybko rosną.

I dodam, że tak naprawdę to możesz iść i do technikum ekonomicznego, a później na studia polonistyczne i po nich programować :D

Tylko nie kieruj się samą kasą bo chyba ważniejsze jest, żeby to lubić robić :)
3
komentarz 18 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Są nawet poloniści programiści piszący bardzo fajne książki dot. programowania :) i będący dużymi autorytetami dla innych programistów.
+2 głosów
odpowiedź 18 marca 2018 przez niezalogowany
Aktualnie technikum to chyba 5 lat, 5 zmarnowanych lat. Możesz popytać o nauczycieli w tym technikum. Jeżeli okażą się ogarnięci to jeszcze można coś w kierunku technikum myśleć. Ja natomiast zmarnowałem 4 lata w technikum i straciłem jakąkolwiek chęć do programowania. Dosłownie wiedziałem więcej od nauczyciela. Gość nie miał pojęcia o programowaniu.

 

Jeśli chodzi o podstawę programowa to jest naprawdę PODSTAWA. Spokojnie cały materiał z 4 lat można ogarnąć w rok, albo szybciej. Jeżeli chcesz pracować jako programista to tak czy siak będziesz musiał nauczyć się sam.
1
komentarz 18 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Przecież w Polsce istnieje obowiązek edukacji do 18 roku życia, więc po gimnazjum jakąś szkołę musiałeś raczej wybrać (no chyba, że byłeś spadochroniarzem i osiemnastkę obchodziłeś jeszcze w gimnazjum). A zakładając, że byłby to liceum, to w technikum byłbyś "tylko" rok dłużej, więc nie wiem skąd od razu wzięły się cztery lata.

A że materiał to podstawy, to się zgodzę. Ale masz tam też z drugiej strony trochę sprzętu, którym raczej nie dysponujesz w domu, jest sporo zajęć praktycznych.
komentarz 18 marca 2018 przez niezalogowany
W mojej szkole nie było sprzętu. A przynajmniej nie było takiego, do którego nie miałbym dostępu.

Praktyki też nic specjalnego. Byłem w całkiem dobrym sklepie/serwisie to sobie poskładałem trochę pc'tów, rozkręciłem trochę laptopów i zainstalowałem trochę windowsów :)

Moim zdaniem jeżeli planuje się iść na studia to nie ma sensu pchać się do technikum, szczególnie jeżeli interesuje się informatyką, bo technikum to takie utrwalenie wiedzy.
+1 głos
odpowiedź 18 marca 2018 przez niezalogowany

Od 2 do 16 tysięcy netto.

czy lepiej skończyć technikum programistyczne czy iść do liceum a potem na studia

Jeśli chodzi o front-end, mam wrażenie, że to nie ma większego znaczenia. Jeśli chodzi o życie, na studia warto zajrzeć : )

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,500 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+3 głosów
5 odpowiedzi 1,061 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w C i C++ przez kocim Użytkownik (810 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...