• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

menu- skrypt

0 głosów
764 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2018 w JavaScript przez niezalogowany
Witam, chce zrobić takie menu jak na stronie https://forum.dopalamy.com/

chodzi mi o to, że przy zmianie rozdzielczości pozycje w menu chowają się pod jednym kafelkiem więcej, jeśli brakuje miejsca na ekranie zanim przejdzie w menu mobilne.

Jakim skryptem to obsłużyć.
Jeśli ma ktoś jakiś poradnik też chętnie przyjmę.
komentarz 17 marca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,640 p.)
Poczytaj sobie o media queries... na początek :)
komentarz 17 marca 2018 przez niezalogowany
Ciężko połapać się w tym kodzie ale media queries znam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Akurat powiem Ci, że tak średnio dobry przykład podałeś :)

To jest z tego co widzę zrobione dość prosto, bo po prostu element menu "Więcej" jest jako ostatnia pozycja pierwszej listy <ul> i jest ukryty, a przy odpowiednich szerokościach ekranu zostaje włączony (pewnie na @media), a w jego "wnętrzu" jest znowu lista <ul> zawierająca drugi raz ostatnie pozycje...

Generalnie powiem Ci, że już abstrahując od samej realizacji tego to wg mnie jest to złe rozwiązanie i mało czytelne. Sam dopiero po chwili zorientowałem się o co chodzi z tym "Więcej"... wg mnie lepsze jest po prostu włączenie menu "hamburger" jak jest tu przy małych szerokościach lub po prostu zawijanie pozycji menu do drugiego wiersza - tutaj poczytaj np. o flexbox.
komentarz 17 marca 2018 przez niezalogowany
Czyli jest to bez JS? W samym css?
komentarz 17 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
JS też jest, chociażby do hamburgera, ale w tym kodzie JS jest mieszany wciąż z HTML i ciężko się to czyta, także wejdź sobie w źródło i poanalizuj jak masz chęci i czas :)
komentarz 17 marca 2018 przez niezalogowany
właśnie ciężko mi się w tym kodzie połapać a trochę już koduję :) nie chodzi mi o hamburger, to to wiem że js chodzi mi o sam kafelek więcej czy w css?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,203 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w HTML i CSS przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,064 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w JavaScript przez Zelek Użytkownik (960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 523 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez assassin Gaduła (3,260 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...