• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skrypt Logowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
639 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2018 w PHP przez Matim4 Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 17 marca 2018 przez Matim4

Witam!

Potrzebuje od podstaw całkowicie nowy skrypt polaczony z baza danych. Bedzie to taka strona próbna przy ktorej sie bede uczyl technik programowania webowego. Ale zeby moc zaczac potrzebuje własnie tego skryptu. Jezeli bylby ktos kto jest mi wstanie pomoc, podesłac  link do jakiegos poradnika lub pomoc z pisaniem. Napewno sie dogadamy.>>

komentarz zamknięcia: Rozwiazane

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 marca 2018 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
wybrane 17 marca 2018 przez Matim4
 
Najlepsza
Polecam akurat o tym odcinek Pasji Informatyki na yt :) pokazał jak zrobić krok po kroku w PHP kursie rejestracje, logowanie i kilka innych ulepszeń. Wykorzystując mySQL jako bazę danych.

https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE&t=1731s
3
komentarz 17 marca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja tylko dla pewności dodam, że kod prezentowany w tym odcinku zawiera kilka kardynalnych błędów - m.in. brak hashowania hasła czy brak bindowania wartości przy wysyłaniu zapytań do bazy danych. Do ogólnego złapania idei z pewnością się to nadaje, jednak na faktycznie działające gdzieś rozwiązanie absolutnie nie. Część błędów poprawiona jest w kolejnych odcinkach - jeśli chcesz to radzę obejrzeć całość, a następnie poczytanie chociażby na forum co jeszcze można zrobić lepiej (a sporo tego).
1
komentarz 17 marca 2018 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
Tu się zgodzę, ja uczyłem się z tego poradnika, potem znalazłem gotowe pliki systemu rejestracji (rozpisane na jakies 20-30 plików) i ulepszałem na własne potrzeby ;) i dopasowywałem do wcześniejszych .php.
komentarz 17 marca 2018 przez Matim4 Nowicjusz (150 p.)

@Oskar Szkurłat, Wlasnie jak robilem z tego poradnika to przy próbie zalogowania sie nic sie niedzieje.  Naciskam zaloguj i tylko strona zostaje przeladowana na nowo. 

A jak pobralem z bloga gotowe pliki z 3 odcinka lacznie z rejestracja to jest dokładnie to samo.  I caly czas sie świeci ze hasło lub login jest nie poprawny mimo ze jeszcze nic nie wpisalem w pola.  

komentarz 17 marca 2018 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
A masz server hostingowy? Chociaż localhost na Xampp? Bo bez tego php nie rusza ;)

 

Jeżeli nie to polecam obeznać się z tym filmikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=WSeKPbVZBoo&t=3s

Nawet podczas pisania strony się przydaje, żeby nie było trzeba bez przerwy hostować. (Chociaż bywa i tak, że przeglądarka domyślnie zapamiętuje stronę i często wystarczy ją przeczyścić, a wtedy znikają błędy - rozwiązań tego jest wiele.)
komentarz 17 marca 2018 przez Matim4 Nowicjusz (150 p.)
przywrócone 17 marca 2018 przez Matim4
Tak mam Xamppa.  Problem juz rozwiązałem.  Musialem stworzyć nowa baze danych poniewaz ta ktora stworzył Pan Mirosław u mnie nie działała.  Ale dzięki za odpowiedź.
–1 głos
odpowiedź 17 marca 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Jest masa poradników na yt, ten według mnie jest jednym z najlepszych https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE

Jeśli dokładnie obejrzysz na pewno nie będziesz miał problemów. Oczywiście to taki skrypt "na początek" :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w PHP przez Forester Użytkownik (560 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,737 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w PHP przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2019 w PHP przez r.mar Początkujący (470 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...