• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc z flexem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2018 w HTML i CSS przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
Hej. Mam taki problem na wszystkich tutorilach które oglądam i uczą flexboxa jest pokazane jak tworzą bardzo proste elementy, które nie mają nic w sobie i najczęściej są to kwadraciki poustawiane obok siebie. Ja jednak i tak  mam problem ze stworzeniem czegoś takiego jak na obrazku.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5eb630d05daa5767

Czarne to tło kontenera i w środku 3 obrazki ustawione obok siebie a pod każdym z nich  nagłowek opis i button. Jeśli daje display:flex na te czarne tło to wszystko się ustawia w jednej lini. Nie bardzo potrafię to zrozumieć? Pomoże ktoś? wytłumaczy? Jak się najlepiej zabierać do takich rzeczy? Chciałbym nauczyć się budować elementy takie jak mi się zachce :) obok siebie, pod sobą, nad sobą w sobie HELP

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 16 marca 2018 przez pebrzosky
 
Najlepsza
Tak na szybko bo nie mam zbyt dużo czasu na zabawę na codepen:

https://codepen.io/Tomek_Sochacki/pen/RMGpmM

Kod CSS wymaga na pewno dopracowania, ale to już pozostawiam jako ćwiczenie do nauki :)

Można też bawić się css grid, ale ma to mniejsze wsparcie niż flex i do takiego prostego layoutu myślę, że flex w zupełności wystarczy.
+1 głos
odpowiedź 16 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
edycja 16 marca 2018 przez PolYGlok
Flex jest przede wszystkim potrzebny gdy zależy Ci by kafelki/kwadraty reagoway według rozdzielczości ekranu-to jest lekka odpowiedź na resposywność stron.

jak chcesz mieć kwadracik, opis, i button "pod sobą" to umieś to w jedny divie a wszystko ustaw flex.

to jest troche zależne co chcesz osiągnąć tym fleksem.
komentarz 16 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
ps. ja tak troche opuściłem nauke flex'em i poszedłem w grid który jest bardziej otwary na responsywność chociaż nie zapominam jakie flex ma inne zalety.
komentarz 16 marca 2018 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)

@PolYGlok, Czyli jak najlepiej nauczyć się tworzenia takiego layotu jakiego chce? Bootstrapem sobie stworzę, ale chciałbym się nauczyć bardziej tradycyjnie, żeby  to zrozumieć

komentarz 16 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w HTML i CSS przez hasket11 Użytkownik (770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 490 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Vinyl Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 24 października 2022 w HTML i CSS przez Marcin Węgrzyn Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...