• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sony xperia po wyłączeniu danych w tle nadal są pobierane.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
126 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2018 w Urządzenia mobilne przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Witam,

Czy widzał ktoś INNE rozwiązanie do tego problemu?  Problem ten sam co w tekscie poniżej-skopiowany z innego forum. PROBLEM TEN SAM.

W moim przypadku aplikacja która pobiera dane to android.

link do tego forum z tą konwersacją-->>https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15938 pod tekstem rozwiązanie problemu przez tego użytkownika z problemem.
Cytat:
Cześć, pomyślałem, że opiszę swój problem, bo jest mało informacji o tym w sieci. Może ktoś będzie znał jakiś patent jak temu zaradzić.. A sprawa wygląda tak:

Rok temu kupiłem super mega smartphone Sony Xperia Z1 Compact, jakieś kortexy i inne megaramy, jednym słowem ful wypas.. I korzystałem z niego w pełni zadowolony do czasu wyjazdu za granicę, okazało się, że z konta ubyło mi 60zł, a nie korzystałem z telefonu. Przed wylotem wyłączyłem transmisję, a w trakcie wyjazdu korzystałem wyłącznie z Wifi.

Pierwsze co zrobiłem to reklamacja w Play, ci powiedzieli, że to na pewno nie ich wina i zaproponowali mi zablokowanie danych w roamingu zagranicznym. Pomogło, ale od tego czasu zacząłem analizować swoje bilingi i okazało się, że telefon pobiera sam paczki danych w wielkości 1kB albo 10kB w różnych interwałach. Czasem o 2 w nocy pobrał je 3 razy, a czasem pobierał przez cały dzień co 10minut.. Z racji tego, że korzystałem z pakietów i cały dzień miałem włączony transfer to tego faktu nie zobaczyłem wcześniej.

Kolejny kontakt wykonałem z supportem Sony Xperia, tam specjalista call center polecił mi reset ustawień telefony, drugim razem naprawa oprogramowania przez Sony Companion i tak w kółko. Wkurzyłem się i ich opierdzieliłem, że zmijają klienta i nie potrafią pomóc. W końcu pan powiedział, żebym sprawdził telefon z inna kartą sim bo to na pewno operator naciąga mnie na koszty (operator Play na kartę). Zmieniłem na Oragne i znowu to samo. Znowu zadzwoniłem do Sony i mówię, że nic to nie daje i telefon jest zepsuty, albo ma błąd w oprogramowaniu jeżeli wyłączam główny wyłącznik od internetu, a ten wraz sobie robi co chce.

Podsumowując ten etap: miałem telefon z wyłączoną transmisją i korzystałem z wifi, oprogramowanie przywrócone do ustawień domyślnych i włączoną synchronizację konta google (w końcu to smartphone z androidem a nie 3310). A telefon kilka razy pobiera dane mimo ich wyłączenia.

Odesłane do serwisu, serwis powiedział, że wszystko jest w porządku i przywrócił oprogramowanie do stanu fabrycznego. Po raz kolejny dzwonie do Sony i opisuję swój problem, polecili wysłać ponownie do serwisu.

Tym razem serwis wymienił telefon na nowy, z czego się ucieszyłem. Instaluje swoje aplikację ustawiam wszystko i telefon po w godzinach znowu wysyła paczki danych. Skontaktowałem się z serwisem i mówię, że problem występuję znowu w nowym telefonie. Rada serwisu była taka, żeby zgłosić sprawę do Sony bo to jest grubsza sprawa, pani w Sony stwierdziła, że tylko ja mam taki problem i telefon jest nowy oraz, że problem może być nie z telefonem, a z użytkownikiem.. oczywiście zostawiłem swój feedback w ankiecie.

Korzystałem z tej samej karty sim, z tym samym kompletem aplikacji przez 2 tygodnie na Xperi M2 i nie było problemu z transmisją danych. A na tym telefonie jest problem.

Trochę głupio się czuję z tym, że dostałem nowy telefon i jest on zepsuty (albo ja nie potrafię korzystać ze smartphona).

Jedyny sposób jaki znalazłem, aby zablokować łącznie z internetem to zmiana APN na nieprawidłowy.. Ale to nie o to chodzi, żebym za każdym razem zmieniał APN przy próbie skorzystania z internetu. Jest cała masa aplikacja: email, messanger itp, z których cały czas korzystam i zmiana APN skreśla możliwość ich użytkowania.

Waham się czy odsyłać nowy telefon do serwisu i tak spedził tam już 4 tygodnie, ale z drugiej strony coś jest nie tak i nie po to kupiłem hi-end`owy telefon, żeby ten robił co mu się podoba, ciekawe jakie dane i gdzie je wysyła..

Czy ktoś ma podobne doświadczenia, albo wie jak temu zaradzić? Zastanawiałem sie czy nie zmienić romu na inny, bo najprawdopodobniej tam jest jakiś błąd.(...)

ROZWIĄZANIE:

(...)W końcu zostałem Panem Programatorem i zmieniłem soft na CyanogenMod 12 - Lolipop. Jak na razie 2 dni bez żadnej zbędnej/niepokojącej transmisji.(...)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,149 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Offtop przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...