• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dekoompilacja

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2018 w C i C++ przez Unit67 Nowicjusz (190 p.)
Witam

mam pytanie czy jest możliwe zdekompilowanie pliku .exe?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (175,420 p.)
To się chyba nazywa inżynieria wsteczna więc może taki temat Cię zainteresuje. Poguglaj sobie, ale nie oczekiwałbym cudów w j. polskim.

Kiedyś coś o tym czytałem, ale były to dawne czasy i wiem, że są dekompilatory dające kod assemblera. Słyszałem o dekompilatorach C++ ale z tego co pamiętam to tworzyły one kod podobny i jedynie zbliżony funkcjonalnościami do kodu pierwotnego, także chyba raczej tak do końca nie da się tego łatwo zrobić.

Pytanie czy to ma sens? Często pewnie, szczególnie przy mniejszych apkach, łatwiej i szybciej będzie po prostu napisać coś samemu i zrobić tak jak się chce zamiast tak kombinować :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,851 wizyt
pytanie zadane 24 września 2015 w C# i .NET przez zmiennoimienny Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 53 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Java przez krystian1997 Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 48 wizyt
pytanie zadane 21 lutego w Systemy operacyjne, programy przez Wojciech Radtke Gaduła (3,460 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

63,168 zapytań

109,404 odpowiedzi

228,554 komentarzy

42,693 pasjonatów

Przeglądających: 67
Pasjonatów: 5 Gości: 62

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...