• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kabel ethernet

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
555 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
zamknięte 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
Co to jest kabel ethernet? Chcę teraz wykonać test prędkości łącza w UPC i wyskoczyła mi informacja, żebym wykonał test z kablem ethernet podłączonym do komputera zamiast WiFi. Z tym kablem szybciej działa internet i jest odczuwalna zmiana? Jeśli tak to bym chciał podłączyć, tylko chyba trzeba go kupić najpierw, dlatego chcę się dowiedzieć, czy się opłaca
komentarz zamknięcia: Kupiłem go.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 marca 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza

Trochę o tym, czym są poszukiwane przez Ciebie kable:

www.morele.net/wiadomosc/kabel-do-internetu-co-warto-wiedziec-o-kablach-sieciowych/2130/

A prędkość wifi będzie mniejsza chociażby z powodu obecności zakłóceń w otoczeniu, takich jak inne sieci wifi czy też różne urządzenia (komórki, kable pod napięciem, mikrofalówki, itp.).

+1 głos
odpowiedź 15 marca 2018 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
kabel jest niedrogi ok 5 zł 1m

faktycznie potwierdzam - na kablu będziesz maił kilka razy większe prędkości niż po wi-fi
2
komentarz 15 marca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)

Nie wiem gdzie taki drogi kabel kupujesz... Chyba ma pozłacaną izolację cheeky

komentarz 15 marca 2018 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
to już gotowy przewód  , ładny zakończony z wtyczkami  RJ45  :)

cena jest przykładowa
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Dzięki za odpowiedzi. A gdzie się podłącza ten kabel, do komputera i do routera? Jeśli tak to chyba będzie problem, bo obecnie router jest w innym pokoju. Ale zrobiłem dzisiaj test prędkości internetu w UPC i w prędkości pobierania oczekiwana szybkość to 250 Mb/s, a rzeczywista to 35,8 Mb/s, więc bardzo niska. Jutro zadzwonię do UPC, ale czy to może być spowodowane tym, że mam WiFi i router jest za ścianą? Prędkość wysyłania wyszła dobra, bo 19,3 Mb/s, a oczekiwana to 20 Mb/s.
komentarz 15 marca 2018 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Możesz przeprowadzić kabel przez listwy i jak jest za ścianą to wywierć małą dziurkę w ścianie oraz tak, kabel ten trzeba podłączyć do komputera i routera (Miałem dokładnie tak samo, router za ścianą, kabel Ethernet jest moim zdaniem 100 razy lepszy niż wi-fi)
0 głosów
odpowiedź 22 marca 2018 przez niezalogowany
Najczęściej kabel ethernet = skrętka UTP kat. 5e.

Ze swojej strony dodam, że podręcznikowo kabel ethernet (gruby i cienki) to był koncentryk.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,156 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Fexar Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 399 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 782 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Lite Obywatel (1,030 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...