• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System windows nie moze uzyskac dostepu do okreslonego urzadzenia.....

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,717 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Rahim Początkujący (360 p.)

Bracia programiści! ;)

Mam problem otóż z niewyjaśnionych przyczyn podczas próby uruchomienia jakiegoś instalatora lub Zarządzaj komputerem, ogólnie wszystkiego do czego potrzebne są uprawnienia Administratora (które oczywiście mam) pojawia się ten oto problem:

Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem. Przy próbie instalacji jakiegoś programu oprócz wyżej wymienionego problemu zaraz po nim wyskakuje kolejny:

W trybie awaryjnym wszystko działa.

Teraz powiem co zrobiłem niestety bez zadowalającego efektu:

- Skan programem Microsoft Security Essential (0 wykrytych zagrożeń)
- Włączenie Trybu awaryjnego, i  skan programem Microsoft Safety Scanner (również nic)
- Próba przyrócenia systemu, jednak również wyskakuje błąd, a w trybie awaryjnym informuje mnie komputer że nie ma punktów przywracania mimo że jakieś 3 tygodnie temu przywracałem system. Chyba punkt przywracania sam nie zginął.

Proszę o odpowiedź, dziękuje z góry :)

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
1) To na bank problem z powłoką, jednak nie wiem jak go naprawić.
2)Sprubuj wyłączyć antywirus, jak się nie da, to taskmgr i zakończ proces.
komentarz 23 czerwca 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)
dzieki za odpowiedz, wyłączenie antywirusa nic nie daje, próbowałem wczesniej, zapomnialem wspomnieć o tym w temacie
komentarz 23 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
P.S. przeczytałem gdzieś, że na podobny problem pomogło utworzenie nowego urzytkownika
komentarz 23 czerwca 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)

Ciekawy pomysł aczykolwiek jest niemożliwy do wykonania gdyż wszystkie możliwe sposoby utworzenia nowego użytkownika, czyli:
- przez konsolę cmd
- przez Zarządzaj komputerem 
- lub przez najprostsze Konta i Użytkownicy
wymagają uprawnień administratora co skutkuje wywaleniem błędu. 

PS: 

Oto jedyny program który został zainstalowany (zupdatowany) w dzień pojawienia się problemu.

komentarz 23 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
jesteś w stanie przywrócić starą wersję?
komentarz 23 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Wiesz, co? Nie możesz korzystać z praw admina przez powłokę, ale system MOŻE, bo działa, gdyby nie mógł, to nie dostałby się do rejestru, czyli crash. Wniąsek: trzeba jakoś obejść powłokę, nie wiem jeszcze, czy wogule jest to możliwe bez robienia własnej, poszperam trochę o tym.
komentarz 23 czerwca 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)
Dzieki za zaangażowanie ziom ;) Powiedz jak to Ci to wynagrodzę, ale nie musisz już szukać rozwiązania chyba że z własnej ciekawości. Właśnie będę przeinstalowywał Windowsa. Za dużo nerwów straciłem przy tym problemie ;)
komentarz 23 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
XD Chciałem to zaproponować jako ostateczność. Co do wynagrodzenia na ogół zadowalam się zdobytą wiedzą, nic nie musisz robić :)
komentarz 23 czerwca 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)
Spoko, jedyne co mogę Ci zrobić to dać łapkę w górę i dziękować. Dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...