• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z CodeBlocks Premission denied

Object Storage Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez MAJ0R Obywatel (1,130 p.)
Gdy chcę skompilować program dostaję błedy premission denied itp.Gdy chcę usunąć folder z projektem nie mogę tego zrobić bo rzekomo nie mam uprawnień administratora(choć mam).Wszystko działało i nagle się zepsuło i z tego co udało mi się znaleźć to ,że program jest nadal otwarty po zamknięciu ale to raczej nie to,bo sprawdzałem w task menagerze a tu chodzi raczej o coś z uprawnieniami administratora ? W czym może leżeć problem ?
komentarz 13 marca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Gdy chcę usunąć folder z projektem nie mogę tego zrobić bo rzekomo nie mam uprawnień administratora

Gdzie Ty ten katalog z projektem wsadziłeś, że aż takich uprawnień trzeba?

komentarz 13 marca 2018 przez MAJ0R Obywatel (1,130 p.)
Normalny folder na dysku.
komentarz 13 marca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Są "normalne foldery na dysku" z ograniczonymi prawami dostępu i takie, które ograniczonych praw nie mają. Sprawdź to po prostu.

 

Czasami antywirus potrafi sprawiać tego typu problemy - wyklucz folder z projektem ze skanowania.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Na przykład w złośliwym oprogramowaniu Windows. (Oni bardzo nie lubią C::D)
komentarz 13 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Ta odpowiedź miała coś wnosić?
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2018 przez MAJ0R Obywatel (1,130 p.)
Dobra sciągnąłem LockHuntera i usunąłem wszystkie zablokowane pliki i zainstaluję od nowa wraz z kompilatorem i powinno wszystko działać.Problem pojawił się przy próbie zmiany nazwy zapomniałem wspomnieć i wyczytałem,że z tego mógł wynikać błąd bo ??windows potraktował spację jako część nazwy a tam jej nie było i dlatego nie miałem dostępu?? zgubiłem link do odpowiedzi na jednym z forum
–1 głos
odpowiedź 13 marca 2018 przez choinka765 Początkujący (300 p.)
Może spróbuj pobrać tego code blocka z ming w nazwie. http://www.codeblocks.org/downloads/26 . Polecam też Dev-C++ zamiast tego.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 625 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2015 w C i C++ przez Data Overmind Początkujący (430 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 988 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...