• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zdjąć radiator.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,501 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
edycja 9 lipca 2015 przez Scyzio

Witam mam procesor AMD Phenom II X4 965.Mam gigantyczny problem z temeraturą bo wynosi czasami nawet 96 stopni.Radiator ma takie miedziane pręty nie znam się ,ale wydaje mi się że ten rodzaj chłodzenia nazywa się ,,Boxowanie". Próbowałem go zdjąć ,ale nic z tego.Odpiełem kabelek ,przechyliłem wajche i delikanie próbowałem wyjąc radiator niestety bezskutecznie. Mam więc pytanie czy pominełem jakieś zabezpieczenie czy poprostu zaschnieta pasta trzyma procesor?
http://postimg.org/image/wetjz99qx/
Pozdrawiam Zielony Człowiek ;D

Dla ludzi z tym samym problemem już go rozwiązałem jeśli macie coś takiego http://techreport.com/r.x/phenom-ii-x4-955/stock-hsf.jpg i po przechyleniu dzwigni troche się poluzowuje ,ale nie schodzi to zaciski dokońca nie zeszły i musicie je podwarzyć, zaciski macie po 2 stronach jeden pod dzwignia a drugi po drugiej stronie i musicie je podwarzyć. Jeśli nadal nie wiecie o co chodzi to te srebrne pod dzwignią musicie ruszyć w stronę przeciwną do radiatora , podwarzyć możecie np.dlugopisem czy sróbokrętem i to samo po drugiej stronie.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Mlotkiem sciagniesz radiator :D
komentarz 23 czerwca 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
pneumatycznym?
komentarz 23 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
jak chcesz ale mozesz tez za pomoca C4
+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Oj. Mnie się raz zdarzyło, że radiator wyszedł razem z procesorem z gniazda. Tak pasta skleiła ;)
komentarz 23 czerwca 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Boje się że coś rozjebie co mam zrobić? Pociagnąć mocniej?
komentarz 23 czerwca 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Spróbuj pokręcić całym zespołem radiatora, powinno puścić, a nóżek raczej nie wygniesz, bo za dużo ich
komentarz 23 czerwca 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
I sposób nr 2 to porządnie rozgrzać procesor i wtedy próbować (oczywiście po odłączeniu zasilania)
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez niezalogowany
Pasta nie trzyma radiatora. Samo urządzenie zazwyczaj jest mocowane do płyty głównej - albo śrubki, albo plastikowe wkręty, albo inne zatrzaski.
komentarz 23 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Ciągniesz za wajchę po prawej i wyciągasz :P Na dole masz 2 zatrzaski, po pociągnięciu wajchy powinny się poluzować. :P Nie widzę tu innej filozofii.
komentarz 23 czerwca 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
to mówie że wajche pociągnełem ale i tak nie mogę  wyciągnąć
komentarz 23 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
No ale co, zatrzaski na dole nie zareagowały? Może masz coś urwane. ;) Mam taki sam radiator i tutaj nie da się wymyślić nic więcej. ;)
komentarz 23 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Cały dzień męczyć się z zdjęciem radiatora... chyba już bym go wyrwał razem z procesorem i kawałkiem płyty głównej :P
komentarz 23 czerwca 2015 przez niezalogowany
^ To tylko kwestia czasu, aż na to wpadnie ;)
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Stawiam na zaschnięta pastę, zwłaszcza że odprowadzanie ciepła jest zaburzone. Przeważnie po poluzowaniu wajchy radiator powinien odejść. Polecam na lato super chłodzenie za 30 zł, otwieramy obudowe, stawiamy wiatrak biurkowy i dmuchamy do środka chłodnym powietrzem :P 96 stopni to dużo, miałem też taki problem kiedyś z Phenomem 2 i powodem była pasta - kamień :) Nie ciągnij radiatora tylko spróbuj nim pokręcić na boki jak masz mozliwosc
komentarz 23 czerwca 2015 przez niezalogowany
ROFL. Wydaje mi się, że dużo bardziej efektywne jest ustawienie wentylatorów tak, by obieg powietrza był jasno zdefiniowany: przód zasysa, z tyłu wydmuchuje i żadnego otwierania budy.
komentarz 23 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Wiem że to wbrew wszelkiej logice ale efekt jest taki że w budzie jest parę stopni mniej :)
komentarz 23 czerwca 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
próbawałem kręcić na boki lekko się kreci ,ale zejść skur nie chce
komentarz 23 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A może najpierw go trochu rozgrzej(możesz włączyć kompa na jakiś czas) :) Pasta powinna trochę puścić. Tylko nie grzeb od razu, bo w środku może być jeszcze prąd np w kondensatorach.
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
Mi się kurz bierze w radiatorze gromadzi. Pużniej to prowadzi do wysokich temperaturi restartów komputera.Sprawdź u siebie czy nie masz kłebów kurzu.
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ja bym do takich zadań specjalnych wynajął pana Mirka.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Trochę się spóźniłeś z tym sposobem xD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Sternik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2020 w Offtop przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...