• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki monitor wybrać ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
789 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Wasacz Początkujący (480 p.)
zamknięte 25 czerwca 2021 przez ScriptyChris

Hej!

Nie jestem zbyt obeznany w monitorach, dlatego chciałem tutaj zapytać,jest wiele osób doświadczonych, myślę, że mi pomożecie :)

Chcę kupić monitor do grafiki(główne nastawienie) i czasami do gry dlatego też celuje w matryce ips, mój budżet niestety jest mały bo 350 zł.

Znalazłem takie monitory:

  • LG23EA63 
  • DELL P2414H
  • LG 22EA53VQ-P
  • Samsung LS24F350FHUXEN
  • Asus VS229HV
  • LG 24MA53
  • IIyama ProLite XB2380HS
  • Samsung 22" SE390H

Z góry dziękuje za pomoc :)

komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany
komentarz 10 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Chcę kupić monitor do grafiki(główne nastawienie)

350zł na monitor dla grafiki to zdecydowanie za mało. W dodatku jeśli mówimy o nowym. 

komentarz 10 marca 2018 przez Wasacz Początkujący (480 p.)
Jak najbardziej w grę wchodzą używki i głównie o tym myślałem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)

Siemka!

Po twoim poście poczytałem krótko i zrozumiale o monitorach. Czego potrzebuje monitor do grafiki komputerowej i te sprawy. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście rodzaj matrycy tutaj IPS ( charakteryzują się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i szerokimi kątami widzenia ), rzecz banalna - przekątna monitora oraz - rozdzielczość. W twoim wypadku ( monitor do grafiki ) potrzebuje w miarę jak największą przekątna monitora ( przynajmniej 23 cale ) oraz rozdzielczość ( przynajmniej full 1920x1080 ). Jasność 250 nitów standardowa ( najlepiej jak największa ). To są najważniejsze cechy do wyboru monitora do grafiki. Z twoich propozycji wybrałem pozycję drugą. A mam na myśli monitor P2414H od DELL'a. Twój budżet 350zł według mnie jest trochę zbyt mały. Dlaczego? Ponieważ do tej kwoty ciężko jest znaleźć monitor z taką matrycą. Jedyną opcją jaką znalazłem to ten monitor Monitor AOC I2080Sw, ale jego minusy to brak rozdzielczość full hd, krótki ( mała jego przekątna ) i wiele innych. Reasumując, jeżeli dysponujesz budżetem tylko 350zł, to polecam jednak uzbierać troszkę więcej i kupić coś lepszego. Tutaj wybrałem optymalny monitor przykładowo za 500zł LG 24MP58VQ-P czarny

komentarz 10 marca 2018 przez Wasacz Początkujący (480 p.)
Weź pod uwage monitory używane, myslę, że te co podałem są troche lepsze od owego AOC'a, dzięki za pomoc :)
komentarz 10 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)
Jak używany to już inna sprawa. Polecam olx, allegro. I u góry w poście wyjaśniłem czego potrzebuje monitor do grafiki. Jeżeli się zastosujesz do tych poszczególnych cech monitora to będzie dobrze i będziesz zadowolony. ;)
komentarz 10 marca 2018 przez Wasacz Początkujący (480 p.)

Właśnie wybrałem te najlepsze moim zdaniem i teraz mam trzy opcję do wyboru:

  • IIyama ProLite XB2380HS
  • DELL P2414H
  • LG 23EA63 
komentarz 10 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)

Z tych opcji osobiście kupiłbym LG 23EA63. 150zł tańszy a różnicy za dużej nie ma ( mam tu na myśli przekątną i czas reakcji lepszy - przydatny do gier ).

komentarz 10 marca 2018 przez Wasacz Początkujący (480 p.)
własnie ten lg jest droższy od della 70 zł:D
komentarz 10 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)

Tutaj masz opcje kupna DELL'a : DELL oraz LG: LG. I z tego najlepiej bierz LG laugh

komentarz 10 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)
A jeżeli używki to szukaj opcji z mniejszą kwotą, pozdrawiam ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 471 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez NeAst Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 624 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez niko404 Użytkownik (910 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 3,002 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez czmyk Obywatel (1,100 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...