• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Formatowanie stylu dokumentu w Wordzie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
230 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
zamknięte 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
Nie umiem zrobić pracy w Wordzie, w której jest takie polecenie:

"Sformatuj styl dokumentu wg poniższych kryteriów:
1. TYTUŁ:   czcionka Times New Roman 25,   z linią poziomą brązową,   kolor czcionki brązowy,   odstęp po akapicie 10 pt, przed 0 pt,   tekst wyrównany do środka.
2. PODTYTUŁ:   czcionka Book Antiqua 18,   kursywa,   kolor brązowy,   wyrównany do lewej,   wcięcie akapitu z lewej 0,5 cm,   odstęp przed akapitem 18 pt, po akapicie 6 pt.
3. NORMALNY – tekst główny dokumentu:  czcionka Arial 10,   wyrównywanie justowane,   wcięcie akapitowe 0,5 cm,   odstęp przed i po akapicie 0 pt,   interlinia wielokrotnie 1,2.
4. Po ustaleniu stylu nadaj go odpowiednim fragmentom tekstu. 5. Ustaw marginesy strony: górny, dolny i lewy – 2,5 cm, prawy 2 cm 6. Zastosuj automatyczne dzielenie wyrazów. 7. Wstaw ilustracje jak w podanym wzorze. Pamiętaj o właściwym ich sformatowaniu. 8. Wstaw nagłówek z treścią, jak we wzorze. Czcionka Arial 8, kursywa 9. Wstaw stopkę z numerem strony. Czcionka Arial 11. 10. Na koniec usuń pojedyncze znaki na końcu wersu stosując spację nierozdzielającą."

Wiem, że większość robi się poprzez wejście w Style i Zastosuj style i w Modyfikuj, bo część tego zrobiłem, ale chodzi mi o te trudniejsze. Jaką polecacie stronę do nauki, jak zrobić takie rzeczy w Wordzie?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2018 przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza
Siemka!

Za bardzo nie rozumiem problemu. Wszystko zależy od jakiego tekstu chcesz to zrobić w sensie na jaki tekst chcesz to zastosować. Dosłownie wszystkie opcje znajdują się w poszczególnych opcjach tekstu. Nie rozumiesz wszystkich poleceń czy konkretnych? I odpowiadając na twoje pytanie jeżeli chodzi o naukę Word'a to polecam Word 2013 - kurs podstawowy, wszystko ładnie wyjaśnione oraz przejrzyście.
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Zrobiłem poziomą linię brązową, ale jest ona nad tytułem, zamiast pod, jak to zmienić?

https://scr.hu/mDp68z  - moje

https://scr.hu/y8eZJm  - prawidłowe
komentarz 13 marca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
P.S. Z resztą sobie mniej więcej poradziłem. Ale dalej nie potrafię tej linii znad tytułu przenieść pod tytuł (prosiłbym o szybką odpowiedź).
komentarz 13 marca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)

Dobra, mam już smiley Już chciałem wyłączać i zaczekać do jutra rana na odpowiedź, a tu nagle znajduję, ahh te programy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez seba Dyskutant (8,900 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,487 wizyt
pytanie zadane 17 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kecajs Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 125 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...