• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto znać powershell'a?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,990 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Podobno powershell to następca cmd. Znam dość dobrze cmd i używam codziennie. Teraz nawet piszę emulator do cmd... Uruchamiany pod cmd.. (Jeszcze zobaczę jak to wyjdzie). Czy powershell jest dla mnie obowiazkową pozycją?
1
komentarz 8 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Czy powershell jest dla mnie obowiazkową pozycją?

Ja zawsze uważam, że uczyć się warto tego, co od razu wykorzystasz, bo nauka dla samej nauki nie ma sensu. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy rzeczywiście potrzebujesz. 

komentarz 8 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
To zależy. Co powershell ma, czego cmd nie ma? Co w powershellu mogłoby pomóc początkującemu programiscie w C++?
1
komentarz 8 marca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Programowałem w przeróżnych językach na windowsie i jeszcze nigdy nie udało mi się czegoś nie zrobić w cmd co można by zrobić tylko w PShellu. Jeżeli czegoś nie szło zrobić w normalnym cmd, to zawsze korzystałem albo z wbudowanej od gita konsoli ala linux (chyba cygwin) albo po prostu z cygwina. Podobno PShell nadaje się dla administratorów sieci komputerowych, ale nie miałem okazji jeszcze tego przetestować.
komentarz 9 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Hmmm.. Dzięki. Z tego co widziałem, to polecenia w PowerShellu, wyglądają jakby były skryptami... I tak po części jest. PS ma swój własny język skryptowy. Dzięki wszystkim za ODP.
komentarz 9 marca 2018 przez niezalogowany

jeszcze nigdy nie udało mi się czegoś nie zrobić w cmd co można by zrobić tylko w PShellu

Odinstalowywanie zintegrowanych z W10 aplikacji, np. ta żałosna wersja Skype:

get-appxpackage *skypeapp* | remove-appxpackage

Mocno polecam wywalić ten kiepski żart z dysku. (-:

I z mojej strony to praktycznie tyle, jeśli chodzi o PowerShella - resztę robię w cmd, here's why: PowerShell uruchamia się dłużej.

Zasada jest taka: jak nie mogę czegoś zdziałać w cmd, to odpalam PS. Ten pierwszy ma wystarczająco duże możliwości. Chyba, że ktoś chce pisać skrypty, to PS będzie lepszy niż batch.

komentarz 9 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
"Żałosna wersja Skype" chodzi o tą z luką, że wystarczy dll'kę podmienić i od razu ma się cały system dla siebie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2018 przez Kamil Krzysztof Użytkownik (660 p.)

Zawsze gdy zadajesz pytanie: czy warto, czy powinienem? tracisz czas, na dywagacje. To raczej popularne jeśli nie kluczowe narzędzie, a jeśli stoi za tym Windows to chyba warto je poznać. Ucz się :)

http://powershelltutorial.net/

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 371 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez pingwin1993 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,575 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...