• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka PHP - strona z przykładami

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
508 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w PHP przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Dobry, poszukuję jakichś stron na których będą przykłady jak napisać dany skrypt. Nie muszą to być przykłady z kodem, wystarczy jak będzie coś na zasadzie:

Jak wykonać paginację.

I tutaj słowny opis "pobieramy z bazy danych to", "obliczamy ilość newsów" itd.

Myślę, że wiecie o co chodzi. Poznałem podstawy PHP ale brakuje mi tutoriali, które nauczą mnie jak podchodzić do danego tematu w sposób "programistyczny". Dzięki.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie szukaj tego typu gotowców, nie na tym etapie nauki.

Na przykład biorąc tą paginację zastanów się i rozpisz sobie co wg Ciebie musisz znać i zrobić aby np. wyświetlać na stronie po 5 artykułów, i kolejne strony mają kierować do kolejnych "piątek". Czyli na przykład musisz znać łączną ilość artykułów co pozwoli Ci obliczyć ilość stron, na które można przejść przy zakładanej liczbie artów na stronę. W tym miejscu przyjdzie Ci też poczytać np. o metodach zaokrąglania liczb itp.

Następnie pomyśl tak - biorę 5 najnowszych artykułów - jak to zrobić na bazie? ano np. klauzulą limit 5 na odpowiednio posortowanych danych. A jak pobrać następne artykuły, na kolejne strony? To na początek pomyśl, jakbyś pobrał na drugą stronę? Potrzebuję artykuły najnowsze od 6-go do 10-go i znowu klauzula limit ale tym razem z dwoma parametrami (zajrzyj do dokumentacji bazy, np. MySQL czy z jakiej tam korzystasz).

Mając to rozpisz kolejne strony, trzecią, czwartą, piątą itp. i zacznij analizować i szukać jakiś powiązań... hmm zawsze mam dwa parametry w LIMIT po za pierwszą stroną... ale chwila, przecież pierwszy parametr to może być zero i voila la, doszliśmy do tego, że limit ma zawsze u nas dwa parametry.

Na razie wciąż jesteśmy na kartce papieru. Teraz zacznij pisać, szukaj odpowiednich funkcji, debuguj kod, analizuj itp. Pierwszą paginację może będziesz pisał cały wieczór, może parę dni, ale wg mnie nauczysz się na prawdę wielu rzeczy na własnych błędach niż od razu analizując dobry gotowy kod.

Oczywiście dałem jedną z możliwości. Wyznacz sobie główny cel - np. zrobienie paginacji dla artykułów na stronie i rozbijaj ten problem na mniejsze problemy.
+1 głos
odpowiedź 8 marca 2018 przez tirith Mądrala (5,940 p.)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,032 wizyt
+3 głosów
6 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2015 w PHP przez Furionpl Początkujący (370 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,446 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Egzaminy zawodowe przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...