• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka PHP - strona z przykładami

0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Daniel90 Pasjonat (17,990 p.)
Dobry, poszukuję jakichś stron na których będą przykłady jak napisać dany skrypt. Nie muszą to być przykłady z kodem, wystarczy jak będzie coś na zasadzie:

Jak wykonać paginację.

I tutaj słowny opis "pobieramy z bazy danych to", "obliczamy ilość newsów" itd.

Myślę, że wiecie o co chodzi. Poznałem podstawy PHP ale brakuje mi tutoriali, które nauczą mnie jak podchodzić do danego tematu w sposób "programistyczny". Dzięki.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (190,780 p.)
Nie szukaj tego typu gotowców, nie na tym etapie nauki.

Na przykład biorąc tą paginację zastanów się i rozpisz sobie co wg Ciebie musisz znać i zrobić aby np. wyświetlać na stronie po 5 artykułów, i kolejne strony mają kierować do kolejnych "piątek". Czyli na przykład musisz znać łączną ilość artykułów co pozwoli Ci obliczyć ilość stron, na które można przejść przy zakładanej liczbie artów na stronę. W tym miejscu przyjdzie Ci też poczytać np. o metodach zaokrąglania liczb itp.

Następnie pomyśl tak - biorę 5 najnowszych artykułów - jak to zrobić na bazie? ano np. klauzulą limit 5 na odpowiednio posortowanych danych. A jak pobrać następne artykuły, na kolejne strony? To na początek pomyśl, jakbyś pobrał na drugą stronę? Potrzebuję artykuły najnowsze od 6-go do 10-go i znowu klauzula limit ale tym razem z dwoma parametrami (zajrzyj do dokumentacji bazy, np. MySQL czy z jakiej tam korzystasz).

Mając to rozpisz kolejne strony, trzecią, czwartą, piątą itp. i zacznij analizować i szukać jakiś powiązań... hmm zawsze mam dwa parametry w LIMIT po za pierwszą stroną... ale chwila, przecież pierwszy parametr to może być zero i voila la, doszliśmy do tego, że limit ma zawsze u nas dwa parametry.

Na razie wciąż jesteśmy na kartce papieru. Teraz zacznij pisać, szukaj odpowiednich funkcji, debuguj kod, analizuj itp. Pierwszą paginację może będziesz pisał cały wieczór, może parę dni, ale wg mnie nauczysz się na prawdę wielu rzeczy na własnych błędach niż od razu analizując dobry gotowy kod.

Oczywiście dałem jedną z możliwości. Wyznacz sobie główny cel - np. zrobienie paginacji dla artykułów na stronie i rozbijaj ten problem na mniejsze problemy.
+1 głos
odpowiedź 8 marca 2018 przez tirith Mądrala (5,820 p.)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 835 wizyt
+3 głosów
6 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2015 w PHP, Symfony, Zend przez Furionpl Początkujący (370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 87 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Kolberg Użytkownik (730 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

67,231 zapytań

114,191 odpowiedzi

242,031 komentarzy

45,639 pasjonatów

Przeglądających: 168
Pasjonatów: 5 Gości: 163

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...