• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kontynuacja muzyki / programowanie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
456 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Jutro muszę podjać wybór czy kontynuować muzykę, czy może iść do szkoły matematyczno informatycznej na studia. Jestem w 2 gimnazjum a wybrać muszę wcześnie bo albo zaczne 3 instrument ( gitara ) a trzeba do 9 marca zglosic podanie, i nie będzie miało sensu wtedy to wszystko rzucic i isc do innego niz muzyczne liceum. Fajnie by było miec zawod muzyka i iść na studia programistyczne, ale przy kontynuacji w szkole muzycznej nie będę mial raczej czasu na programowanie. Czy trudno się dostać na studia informatyczne pokroju java? ?”( nie strony internetowe bo to jest nudne. Mało troche możliwości )Jeżeli jest ktoś kto mial podobna rozterkę to proszę o podpowiedź. ( saksofon to główny instr. nie lubie jazzu a na tym sie w dużej mierze opiera dlatego biorę na 3 gitarę )

Wiem, że programowanie jest dobrze płatne a po za tym to lubie, ale jestem raczej typem nieuporzadkowanego artysty  który lubi impresjonizm zamiast jazzu i dlatego nie jest pewien co do kontynuacji saksofonu :-)
3
komentarz 7 marca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Edit: 4 linia wrong declaration (this should be “liceum” or “technikum”)
komentarz 11 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

@program naczelny, jesteś w 2gim, jeszcze dużo ci się zmieni 

Ja bym na twoim miejscu kontynuował ze szkołą muzyczną - bo z tego co wiem, tutaj przynajmniej uczysz się tego czym się interesujesz, masz nacisk na rozwój, nawet jeśli nie będziesz w tym pracował to wpadną fajne umiejętności

Programowanie ma to do siebie, że podstawą nie jest edukacja szkolna (która daje tyle co nic), a nauka w domu 
Jeśli nie uczysz się w domu to zbyt dużo nie osiągniesz, a jeśli uczysz się w domu, to z edukacji publicznej za dużo nie wyciągniesz, bo to program dla osób zaczynających od zera

Tylko pamiętaj o rozwoju jako programista, sporo osób staje w miejscu bo wydaje im się, że wszystko umieją... i mamy takich super programistów samouków z doświadczeniem 4 letnim i wiedzą jak po max miesiącu 

Jeśli ogarniasz coś z backendu, teraz prowadze projekt open source non profit  w C# (asp.net core)
Gdybyś chciał, możesz pisać na pw, może przy okazji czegoś się nauczysz (ale jeśli się zdecydujesz, chciałbym żebyś już cokolwiek umiał)
LINK - od tego czasu trochę się zmieniło, ale nie tak dużo

Może ktoś inny kto to czyta będzie chętny 

komentarz 11 marca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Z chęcią bym dołączył, ale jak na razie zajmuję się dopiero html/css, front-endem a i tak rzadko ze względu na mało czasu. Natomiast co do muzyki i programowania to miałem wahania tylko ze względu na dużo poświęcenia w szkole muzycznej. W liceum muzycznym zostaje się do wieczora, czasem nawet nocy w szkole i nie ma na programowanie czasu. Generalnie zdecydowałem jednak się na kontynuację muzyki, nigdy nie wiadomo co się w życiu przyda, a na programowanie jeszcze czas bo zdaje się, że na studia przyjmują dobrych z fizy i matmy, nawet jak będziesz genialny z programowania a z matmy czy fizy masz 3 to nie masz na to raczej szans. (Co do kursów i edukacji publicznej to próbowałem 1 raz, potem uciekłem i nie wróciłem bo to jest bez sensu. Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć porządnego kursu. Jeżeli ktoś zna w poznaniu jakieś sensowne kursy javy, elektroniki, czy innych htmlów to please say about this!)
komentarz 11 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
polecam ogarnąć angielski, przynajmniej na poziomie dokumentacji

z każdego języka masz masę kursów, książek
jeśli chcesz uczyć się javy, to po zrozumieniu tych podstaw, radzę przejść na naukę czegoś zaawansowanego, bo jednocześnie będziesz uczył się bardziej zaawansowanych elementów samego jezyka
czyli jak będziesz w stanie swobodnie pisać proste programy, bierz sie za np springa albo androida

i ogólnie programowania polecam uczyć się samodzielnie
nie dość że dużo szybciej wszystko ogarniesz, to masz szanse na zlecenia jeszcze w szkole średniej, żeby sobie dorobić

według mnie nie warto (jak robi to masa osób) czekać z nauką programowania na studia, bo "poco mam teraz tracić czas, skoro i tak na studiach będę musiał się tego uczyć"
mam znajomego który 3 lata temu chciał być programistą i tworzyć gry, ja wtedy nawet nie myślałem o zaczęciu z programowaniem a on już wiedział co chce robić w życiu
ja w międzyczasie porządnie ogarnąłem c# (i po drodze inne języki, ale słabiej), bawiłem się wieloma dziedzinami, od webu, przez androida aż po gry
podczas gdy on nic nie zrobił poza naukę programowania jaką wymusza technikum (tyle co nic + przestarzałe bo egzaminy są w tyle jakieś 10 lat)
komentarz 11 marca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
edycja 12 marca 2018 przez program naczelny
Tylko że do programowania trzeba dużo czasu i motywacji, dzisiaj na przykład postanowiłem zająć się avr. Ale tak u mnie ta nauka wygląda, jakiś czas ten język, wypalam się i robie nowy. Raz po raz „html/css, c++, avr” i po tych pojedyńczych sesjach wiele zapominam. Jestem bardzo zmienny. Nie wiem jednakże czy taka nauka ma sens, a trudno mi to poukładać bez np: kursów co tydzień. Javy sie zamierzam uczyc po skonczeniu c++usowej objectówki, ale narazie stoję w miejscu, jak i z front-endem zajmując sie mikrokontrolerami. Wiele przez ten czas zapominam, liczyłbym na jakąś radę :)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
wybrane 11 marca 2018 przez program naczelny
 
Najlepsza
Dzięki za rady, ostatecznie postanowiłem zostać w szkole muzycznej i okazyjnie programować. Nie ma sensu myślę po tylu latach zerwać z muzyką, lepiej to dociągnąć do końca, nawet jeżeli coś nie pasuje.
+1 głos
odpowiedź 8 marca 2018 przez niezalogowany

 Fajnie by było miec zawod muzyka i iść na studia programistyczne, ale przy kontynuacji w szkole muzycznej nie będę mial raczej czasu na programowanie.

1. Nie będziesz grać bez przerwy na instrumencie.

2. Nie będziesz bez przerwy uczyć się programowania.

To nie są przykazania, po prostu ludzie tak mają, że nie potrafią się skupić na jednej rzeczy przez długi czas i muszą od niej odpocząć. A w trakcie takiego odpoczynku możesz się pouczyć kodzić/grać (niepotrzebne skreślić).

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Czy trudno się dostać na studia informatyczne pokroju java? ?

Nie ma czegoś takiego - studia informatyczne to studia informatyczne. Masz tam kilkanaście przedmiotów dotyczących programowania (a druga połowa albo nawet większość nie jest z tym związana, ale tak ma być, bo informatyka to nie tylko programowanie), ale nie nauczą Cię wystarczająco wiele. Tylko samodzielna nauka ma sens. 

I czy trudno się dostać - to zależy jakie miasto Cię interesuje.

Wiem, że programowanie jest dobrze płatne

Mając głowę na karku w prawie każdej pracy można mieć ponadprzeciętne zarobki.  

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Stawiasz nas trochę pod ścianą. Myślę, że w twojej konkretnej, jutrzejszej sytuacji powinieneś wybrać 3.instrument (gitarę) - czyli kontynuować kierunek muzyczny. Z tym saksofonem to może być efekt wypalenia zawodowego. Trzeba zrobić dłuższą przerwę.

Informatyką możesz zajmować się dalej - hobbystycznie (aż w końcu cię znudzi).
komentarz 9 marca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Po za tym, muzyk zawsze moze miec elementy infoatyki lub elektryki. Zalezy co sie wybierze :)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 729 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 517 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez patryk16 Obywatel (1,080 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...