• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skalowanie obrazu w JLabel

Object Storage Arubacloud
0 głosów
782 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Java przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
zamknięte 7 marca 2018 przez Aisekai

Umieściłem obraz w JLabel. Chciałby zrobić tak, żeby przy skalowaniu okna skalowało mi ten komponent, jak i button ale tak, żeby jlabel nie zakrył Buttona, a żeby zajmował cały pozostały obszar. Próbowałem już dość długo to zrobić coś w ten deseń.:

int labelWidth = jLabel1.getWidth();
int labelHeight = jLabel1.getHeight();
Image imageTemp= image.getScaledInstance(labelWidth, labelHeight,
java.awt.Image.SCALE_SMOOTH); //image to jest obraz pobrany z pliku .png albo .jpg
ImageIcon imageIcon = new ImageIcon(imageTemp);
jLabel1.setIcon(imageIcon);

działa fajnie, tzn skaluje obraz do początkowego rozmiaru JLabel (gdy ustawimy rozmiar na np 200x200, to przeskaluje obraz na 200x200), ale to nie załatwia problemu skalowania obrazu wraz z zmienianiem rozmiaru okna. Do wygenerowania tego buttona i labela użyłem GUI form, a link do repozytorium: 

https://github.com/KamLar/Resizing

Czyli jak zrobić:

1) Żeby JLabel zajmował pozostałą część JPanelu, ale nie zasłaniał JButtona? Ten JPanel i JButon muszą zostać umieszczone przy pomocy GUI Form.

2) Rozmiar komponentów zmieniałby się wraz ze zmianą rozmiaru okna?

komentarz zamknięcia: Znalazłem rozwiązanie. Problem dostosowania rozmiaru JLabel rozwiązałem przez zmianę na BorderLayout. A zmianę obrazu, wtedy gdy zmieniany jest rozmiar okna - dodałem ComponentListener do JFrame.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Koniecznie musi to być swing? Jak nie to ogarnij sobie FX'a. Masz do niego spoko buildera, który powinien załatwić sprawę w try miga.
komentarz 7 marca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Koniecznie swing. Wiem, że istnieje javaFX no ale co poradzić :D
komentarz 7 marca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
To nie pomogę. Swinga szczerze nie nawidzę :D
komentarz 7 marca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Tak samo ja :D, jeszcze to dziadostwo jakim jest GUI form ... :D
komentarz 7 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
no na poziomie " programowania w domu z Buildera FX sobie mozecie korzystać, ale w powaznych projektach, nie... więc wtedy FX - jest znacznie trudniejszy w oparciu o xml " :)

Więc uczył bym się tak czy siak albo SWING/ albo FX- XML a nie korzystał z buildera, chyba że sobie dla Siebie piszecie coś :D
komentarz 7 marca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Na studia piszę, więc wymóg to wymóg, nie idę w pisanie aplikacji desktopowych - a zwłaszcza nie w javie.
komentarz 7 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
a to na strudia z buildera można, ale jak nie mozesz to swing  spoko warto coś "skrobać'

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w Java przez MatiiMann Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2019 w Java przez kamanik Nowicjusz (240 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w Java przez Morthan Początkujący (410 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...