• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawieszenie systemu linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
373 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Witam posiadam linux debian mam pytanie czy jest możliwość zawieszenia (lub uśpienia) systemu linux, następnie za pomocą przycisku stworzyć działanie odwrotne. Zależy mi na tym aby odblokowanie działało za pomocą hasło oraz aby wszystkie dane oraz czynności, które były wykonywane pozostały.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Na OpenSuSe mam coś takiego jak Screen Locking. Ustawiłem sobie skrót klawiszowy, którym go załączam, chyba że nie tykam klawiatury 5 minut, to sam się odpala. Poszukaj pod tym hasłem u siebie, jeśli masz interfejs po angielsku. Żeby to odblokować, to muszę podać hasło do konta użytkownika.
komentarz 7 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Dziękuję bardzo.
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
przywrócone 7 marca 2018 przez Sic
Blokowanie ekranu powinno zadziałać po naciśnięciu Super+L, problem w tym że nie działa.

Każda inna kombinacja z Super działa jednak to odmawia posłuszeństwa, co może być powodem błędu.
komentarz 7 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Upewniłeś się, że ten skrót klawiszowy wywołuje blokowanie ekranu? Powinieneś znaleźć narzędzie o nazwie shortcuts, gdzie będziesz mógł ustawić dowolny skrót klawiszowy.

komentarz 7 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Ustawiłem Ctrl+Alt+L i nic się nie dzieje po naciśnięciu.
komentarz 7 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Podaj nazwę polecenia przy której ustawiłeś ten konkretny skrót klawiszowy.
komentarz 7 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Ustawiłem to w ustawienia skróty klawiatury, nie znalazłem na to żadnego polecenia
komentarz 7 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
No to skąd wiesz, że ten skrót przypisałeś akurat blokadzie ekranu? Może go przypisałeś do innej funkcji :)
komentarz 7 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
edycja 7 marca 2018 przez Sic
Ustawienia >> Klawiatura >> "Blokada ekranu" >> 'Ustaw klawisz' ..

Właśnie tak i nie działa.
komentarz 7 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Jakie masz środowisko graficzne? Jeśli to GNOME, to masz wgrany gnome-screensaver?

komentarz 7 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Podczas próby instalacji występuję błąd:

"Program "..." jest dostarczany przez źródło "debian-stable-main". To źródło oprogramowania musi zostać włączone, aby kontynuować instalację.
komentarz 7 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Musisz więc dołączyć to repozytorium, by móc dograć potrzebne programy.
komentarz 8 marca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Istotne pytanie które ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 416 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 719 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 359 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez mati10d Gaduła (3,150 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...