• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual - dostęp do wielu Labelów w pętli?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Visual Basic przez marcinmos Nowicjusz (120 p.)
Witam, czy jest możliwość przy użyciu pętli dostać się do atrybutu text w Label.

Chodzi mi o to, że mam np. Label1 do Label20 i są to nazwy obiektów (name). Chciałbym tam wpisać Label1.text=label1 ale użyć zmiennej i pętli aby dostać się po kolei do kolejnego Label.

Programowanie w Visual Studio w C++ lub VB. Na Form1 "narysowane" 20 Label

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
edycja 7 marca 2018 przez maciej.tokarz

Możesz iterować kontrolki formularza: przykłady. Jednakże moim zdaniem lepiej jest poznać wzorzec MVVM i przejść na WPF-a.

M.

komentarz 7 marca 2018 przez marcinmos Nowicjusz (120 p.)
Iteracja chyba mówi znajdź „kazdy” each.

a ja bym chciał do 20 label. Np. Label1.text = array(i) gdzie 1 bedzie i?

Chociaz w tej pętli for each control moge inkrementowac tez i chyba?
komentarz 7 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Kombinuj - jest wiele sposobów na to co chcesz zrealizować.

Iteracja - powtarzana czynność

Inkrementacja - zwiększanie/zmniejszanie wartości o jeden.

Odwołanie się po indeksie do elementu tablicy jest jak najbardziej możliwe. Rozumiem, że masz tablicę z wartościami tekstowymi, które chcesz przypisać tym labelom:

Dim labels() As String = {"Foo1", "Foo2", "Foo3"}
Label1.text = labels(1) ' przyjmie wartość Foo2 bowiem tablice rozpoczynają indeksowanie od zera

Musisz poczytać o tym troszkę...

M.

 

 

 

 

komentarz 8 marca 2018 przez marcinmos Nowicjusz (120 p.)
Rozumiem i czytam ale chodzi mi od przypisanie do np 20 label.text wartości z tablicy.

I nie jest to pytanie ani o pętle ani o tablice, tylko o dostęp do wielu elementów formy które nazywają się np: label0, label2, label..., label 19

For i As Integer = 0 to 19

label[i].text=array(i)

Next
komentarz 8 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Podałem przykłady pozyskiwania formatek formularza i dalej sądzę, że powinieneś poznać MVVM.

M.
komentarz 8 marca 2018 przez marcinmos Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 547 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w Visual Basic przez razor1379 Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,626 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w PHP przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 396 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2019 w Java przez Virius Początkujący (490 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...