• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana zawartości divów js

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w JavaScript przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
Jestem bardzo słaby z js-a.

Wypisuje sobie na stronie dane z bazy danych, każdy rekord w divie o tej samej klasie.

Chciałbym zrobić sobie 2 główne divy, w 1. byłyby szczegóły dotyczące tego rekordu z bazy, imię, nazwisko, data urodzenia, nr. tel, e-mail itd. A w drugim wszystkie pozostałe rekordy z których byłoby widać tylko imię i nazwisko plus dwie strzałki, po kliknięciu na strzałkę, kolejny rekord, ten niepełny z imieniem i nazwiskiem miałby wskoczyć do tego głównego diva, i wyświetlić wszystkie pozostałe informacje. Natomiast ten rekord z głównego diva ma powędrować na koniec kolejki.

Możecie podać mi jakiś przykład podobnie działającego skryptu, albo wskazać, na jaki temat poczytać w necie?
komentarz 7 marca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Chodzi Ci o coś takiego (napisałem na szybko jako przykład)? Nie wiem jak taki mechanizm nazwać, ale to coś na kształt karuzeli, slidera - tyle, że ze zmieniającą się zawartością wybranego elementu.

https://codepen.io/ChrissP92/pen/VXZKQm?editors=1010
komentarz 9 marca 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
Mniej więcej coś takiego miałem na myśli, może dokładnie, ale muszę sobie dokładniej przeanalizować ten kod js, jak pisałem jestem  z js bardzo słaby.
komentarz 9 marca 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
edycja 9 marca 2018 przez marcolo

@JSHolic, podoba mi się ten kod js, i nawet trochę się z tym pobawiłem, ale czy mogę jakoś zamiast wypisywać ten aktywny element, ten przy którym wyświetla się wiek, przenieść go do innego diva?

komentarz 10 marca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Możesz. Na przykład oznaczaj aktualnie aktywny element, albo wyliczaj to na podstawie indeksu w zależności, czy kliknąłeś na następny, czy poprzedni i usuwaj z niego wiek, a innemu go dodaj. Możesz też - żeby nie zmieniać zawartości elementów - w każdym od razu wstawić wiek, tyle że umieścić go w <p> lub <span> i zmieniaj im klasę, którą ostylujesz w CSS (żeby pokazywać i ukrywać co Ci potrzeba).

komentarz 14 marca 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
Poprzednio wystarczyło mi trochę przerobić skrypt, bo miałem stałą tablicę, ze stałą liczbą elementów.

Chciałem wykorzystać to w jeszcze jednym miejscu, jednak tutaj właściciel strony będzie sobie dodawał do bazy kolejne wiersze, z powodu kilku połączeń pomiędzy tabelami, będę miał kilka tablic w php.

A więc, jak w PHP połączyć kilka tablic, a potem wysłać to do funkcji z js?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Rozbij swój problem na mniejsze podproblemy i wpisuj po angielsku w Google. Gwarantuję, że rozwiązanie się znajdzie, często nie dokładnie takie jak oczekujesz, ale cóż - czasem trzeba pogłówkować.

Coś związanego ze sliderem może się przydać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 495 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 125 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 408 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...