• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy z podstawami C++ mogę się brać za SFML?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
347 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w C i C++ przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam! Czy z podstawami C++ (zmienne, pętle, wyrażenie if/else, switch, klasy, struktury, wskaźniki, szablony klas, plikowe i/o, wyjątki) mogę się brać za SFML'a? Widziałem parę gierek 2D robionych SFML'em i nie wydaje się to być trudne... Oprócz matmy :V. Za dużo to z matmy nie wiem, bo w szkole karmią nas szczątkami - wiadomo. Czy w takim stanie mógłbym się jakoś za SFML'a zabrać?
komentarz 6 marca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ciężko tak po prostu powiedzieć, tak lub nie. Imo spróbuj i sam oceń czy idzie ci to czy nie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 marca 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Pewnie że tak. SFML opiera się tylko na polimofizimie. A użyte szablony są bardzo proste. Tylko w jakiś wektorach i innych tego typu klasach.

Jak wiesz co to jest:

Klasa, dziedziczenie, interfejs(klasa abstrakcyjna), wskażnik polimorficzny. To powinieneś na spokojnie ogarnąć.
komentarz 6 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Interfejs? To było coś w stylu:

class Turn{
   virtual void doTurn() = 0;
};

?

A wskaźnik polimorficzny to nwm co to jest..

komentarz 6 marca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
1. Tak, dokładnie.
2. Kojarzysz polimorfizm? No to tyle ci wystarczy. Przez "wskaźnik polimorficzny" należy pewnie rozumieć wskaźnik przy pomocy którego korzystamy z polimorfizmu.
komentarz 6 marca 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
class Base {
};
class A : public Base {

};

Base* wskaznikPolimorficzny = new A;
//Wskaźnik typu podstawowego, który wskazuje na obiekt klasy dziedziczącej

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez Kurczak Użytkownik (940 p.)
Ja polecam spróbować. Sam uczyłem się programować (od podstaw) na prostej bibliotece graficznej w C i na mnie, wzrokowca, podziałało to świetnie. Co do matematyki: Nie trzeba być za pan brat z królową na wysokim poziomie. Do tworzenia prostych gier wystarczy wiedza na poziomie podstawowym z liceum, jednak jak zawsze - im więcej wiesz, tym lepiej dla ciebie. Moim zdaniem fizyka jest rzeczą, która sprawi Ci większe problemy. Przeniesienie wzorów z kartki i ogólnej koncepcji na kod jest niejednokrotnie problematyczne. Polecam pogłowić się nad zderzeniem piłek w 2D. Nie jest to mega trudne zadanie, ale myślę, że całkiem dobrze zobrazuje w czym tkwi trudność.
Co do narzekania na matematykę w szkole: 80% rzeczy, których się uczyłem w podstawówce, gimnazjum, liceum ma praktyczne zastosowanie. Co do 2 pierwszych szkół, to nie można narzekać, że karmią nas szczątkami, bo poziom musi być odpowiednio dobrany, aby każdy miał szansę sprostać materiałowi. W liceum możesz sobie wybrać matematykę na poziome rozszerzonym i tam myślę jest całkiem ciekawa matematyka, która wystarczy zdecydowanej większości. Jeśli jednak jesteś ambitniejszy i nie wystarczy Ci prosta symulacja odbić krążków 2D, polecam wybrać się na studia.
Haha, mnie to jeszcze daleka droga :). Mam 12 lat dopiero, 6 klasa. Widzę, że z grami na tym poziomie mi się najlepiej nie ułoży, skoro trzeba matmy na poziomie liceum..
komentarz 6 marca 2018 przez Kurczak Użytkownik (940 p.)
Jeśli zależy Ci na robieniu gier to popatrz sobie poradniki z UNITY.
A unity nie jest przypadkiem do C#'a lub Javy?
komentarz 6 marca 2018 przez Kurczak Użytkownik (940 p.)
Nie pisałem nigdy ani w C#, ani unity, ale składnia jest ponoć bardzo podobna do C++, więc dużego przeskoku nie będzie, a nie będzie matematyka z fizyką blokować chłopaka.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 948 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2021 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2021 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,775 zapytań

141,703 odpowiedzi

320,571 komentarzy

62,111 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...