• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena i hosting dla większej strony w wordpress.org

Object Storage Arubacloud
0 głosów
526 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez awro Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Zamierzam założyć stronę w wordpress.org. Początkowo będzie to mały blog - jednak nie wykluczam, że może później zamieni się w portal. Na pewno stopniowo będę tam umieszczać coraz większe i bardziej skomplikowane materiały (filmy, zdjęcia). Możliwe też, że założę drugą stronę, po angielsku. Gdzie powinnam waszym zdaniem wykupić domenę/domeny i hosting? Niestety nie znam się na tym wszystkim... spędziłam trzy dni na analizowaniu różnych ofert i nie potrafię nic wybrać, bo tak naprawdę nie wiem dokładnie na co (oprócz różnych pułapek cenowych) mam zwrócić uwagę, czego dokładnie potrzebuję i jakiej pojemności... Oczywiście wolałabym rozwiązania bardziej ekonomiczne, ale nie kosztem jakości. Zależy mi na pewno na tym, żeby strona szybko chodziła i na dobrym supporcie 24/7. Czy uważacie, że przydałby mi się też np. dedykowany adres IP?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie,

Agata

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Z mojej strony mogę jedynie odradzić firmy typu nazwa.pl gdzie piękna oferta 5 domen za darmo i hosting 10 zł na miesiąc. Później się okazuje, że przedłużenie domeny to 100+ zł a hosting 50 zł miesięcznie. Ludzie piszą, że OVH ma spoko ceny domen, hosting raczej jakiś duży nie będzie potrzebny. Jeżeli filmy chcesz trzymać na YouTube czy innym serwisie to transferu nie będzie żarło. Co do wordpress.org to chyba chodzi o wordpress.com? Raczej bym doradził wybrać coś płatnego, nawet za 50 zł rocznie + domenę którą byś promowała od początku.
komentarz 6 marca 2018 przez awro Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za info i za zwrócenie uwagi na te filmy - raczej nie planuję ich trzymać na youtubie, więc będzie to żarło transfer ;-) co do ovh to obawiam się, że oni nie mają chyba supportu 24/7 - na ich stronie pisze, że biuro obsługi klienta działa od pon. do pt. ale może to nie to samo co support i się mylę... ;-) Nie znam się na wordpressie, ale podobno istnieją jego dwa rodzaje i mnie interesuje ten z końcówką .org, który pozwala na większe samodzielne zmiany i kontrolę...
komentarz 6 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Trzymanie filmów na swoim hostingu to raczej słaby pomysł ze strony ekonomicznej, szybko transfer będzie schodził a w "nielimitowane" transfery bym nie wierzył na hostingach za kilka zł miesięcznie. Na org da radę założyć wordpressa? Z tego co się orientuję to na tym z końcówką com można ale to też jest mało opcji customizacji bloga. Może zwróć uwagę na tą firmę https://dhosting.pl/elastyczny-hosting.html Płacisz 200 zł rocznie i w razie potrzeby elastycznie zwiększają zasoby. Wg ich wzoru hosting wordpressa ze 100 tys odwiedzin unikalnych by kosztował 200 zł rocznie a ze zwiększeniem zasobów na 500 tys odwiedzin 200 zł rocznie + 5zł miesięcznie. Support 24/7. Jednakże nie znam tej firmy i nie wiem jak u nich z jakością.
komentarz 7 marca 2018 przez awro Nowicjusz (120 p.)
Wiesz, ten dhosting to bardzo interesująca opcja. Znalazłam jeszcze kilka innych ciekawych, polskich i porównywalnych cenowo, ale wydaje mi się (bo nie jestem  w stanie w pełni tego ocenić), że najkorzystniejszym w mojej sytuacji byłby zagraniczny hosting na tmdhosting.com... tam pakiet business dla wordpressa kosztuje około 6$ miesięcznie. Tylko, że domenę pl musiałabym chyba kupić gdzieś indziej... obawiam się jednak, że ta cała procedura kupowania domeny gdzie indziej mogłaby mi jeszcze bardziej skomplikować życie ;-)
komentarz 7 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Z tą domeną to akurat najmniejszy problem bo łatwo podpiąć do hostingu. Mnie bardziej zastanawia gdzie jest haczyk w tym, że za 6$ dają nielimitowany transfer i pojemność dysku SSD. Musiałabyś poczytać regulaminy bo to brzmi nazbyt dobrze.
komentarz 7 marca 2018 przez awro Nowicjusz (120 p.)
Hej, mnie też to zastanawiało, ale dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Okazało się, że ta cena obowiązuje w przypadku opłaty uiszczonej od razu na dwa lata! Trzeba po prostu jednorazowo zapłacić 143,80 $ Wydaje mi się, że to i tak bardzo korzystna oferta jak za te warunki! Wkleję tutaj fragment wypowiedzi konsultantki, może to się komuś jeszcze przyda:

"for the Business Package you can get the most affordable rate with the biennial billing cycle - 142.80 USD for two years of hosting (5.95 USD per month when divided into 24 months).

If you wish to go with a shorter term, the yearly rate is also quite discounted at the moment - 83.40 USD for one year of hosting (6.95 USD per month when divided into 12 months).

The month-to-month rate is actually the regular price - 9.95 USD per month."
komentarz 7 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Co do tych "unlimited" to przejrzałem regulamin https://www.tmdhosting.com/terms-linux-shared-hosting.html i w skrócie od ich widzimisię zależy czy zawieszą Ci konto jeśli będziesz skladowala duże ilości danych i zużywała transfer. Mogą zaproponować przejście na droższy plan lub zawiesić konto jeżeli nie spełniasz ich "standardów".
komentarz 7 marca 2018 przez awro Nowicjusz (120 p.)
Myślę, że na każdej stronie i przy okazji różnych hostingów pojawiają się jakieś kruczki i niestety jak człowiek się wczyta to wszędzie może się okazać, że trzeba będzie dopłacić, gdy coś tam się stanie... na każdym z tych polskich hostingów w przypadku każdego pakietu limity są jasno określone i nie ma złudzeń, że jak się je przekroczy to poniesie się jakieś konsekwencje ;-) natomiast na tmd hosting jest chyba większa szansa, że się do niczego nie przyczepią, poza tym tak naprawdę to ja nie wiem ile miejsca będę potrzebować, jeśli mam możliwość mieć więcej w podobnej cenie to wybiorę to więcej ;-) bardziej mnie zastanawiają opinie o tmd, bo raczej są bardzo dobre, włącznie z pozytywnymi recenzjami w magazynach komputerowych, ale na facebooku już można znaleźć negatywy, tyle, że mogą je pisać jakieś trolle... chyba zdecyduję się na domenę w ovh a hosting w tmd, ale dzięki za rozmowę i pomoc!
komentarz 8 marca 2018 przez Maciek Jakubowski Nowicjusz (100 p.)

Jeśli planujesz prowadzić większy portal to jesli chodzi o obsługę to w 100% polecam dhosting

przeniosłem się tam z nazwy. Tutaj trochę o elastycznym hostingu:
https://www.youtube.com/watch?v=88qEOkMLI5w

@Daniel90,

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

MyDevil

RejestracjaDomen

GoDaddy

Edit: darmowy CT8

M.

komentarz 6 marca 2018 przez awro Nowicjusz (120 p.)
dzięki, sprawdzę to :-) pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez Mateusz Pijanowski Bywalec (2,130 p.)

Z mojej strony polecam zdecydowanie OVH.pl. Już wiele razy korzystałem z ich usług i szczerze jestem wstanie ich polecić. Co do dokładnego pakietu, to tutaj ciężko mi stwierdzić na podstawie opisu jakie wymaganie będzie stawiać Twoja witryna. Filmy planujesz trzymać na YouTube lub innych zewnętrznych serwerach czy na hostingu?

komentarz 6 marca 2018 przez awro Nowicjusz (120 p.)
Raczej niestety na hostingu. Czy OVH ma support 24/7? Bo na ich stronie jest napisane, że biuro obsługi klienta działa od poniedziałku do piątku, ale może to nie to samo co support ;-)
komentarz 6 marca 2018 przez Mateusz Pijanowski Bywalec (2,130 p.)
Co do niedzieli to nie mam pojęcia, ale jeżeli chodzi o sobotę to kilkukrotnie mi odpowiadali więc przypuszczam że w kwestiach supportu mamy do czynienia z innym przedziałem czasu. Wiem na pewno że temu przedziałowi podlega kontakt telefoniczny ale jeżeli chodzi o e-maila to nie mama pojęcia.
0 głosów
odpowiedź 22 października 2019 przez kinoman23 Nowicjusz (140 p.)

A co sądzicie, tak na serio o dhosting? Bo znalazłem też takie opinie

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Majki Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Maciej Niedźwiedź Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 667 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...