• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja android - kilka pytań java/sql - android

Object Storage Arubacloud
+1 głos
141 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Napisałem sobie aplikację i teraz próbuję ją jak najbardziej usprawnić i mam pytanie - czy istnieją lepsze i skuteczniejsze metody od tych co opisałem pod spodem? Jeżeli tak to jakie?

1. Zapisywanie logowania. Chcę aby użytkownik nie musiał się logować za każdym razem i rozwiązałem to tak że przy zalogowaniu się do pliku wrzucam sobie informację że użytkownik się zalogował i wtedy zmieniam okno startowe aplikacji z logowania na "główny" ekran. I dopiero przy wylogowaniu zmieniam też w pliku że wylogowany i znowu zmieniam na ekran logowania jako startowy.

2. Sekcja komentarzy - zrobiłem to tak że stworzyłem nową tabelę w której wrzucam przy dodawaniu komentarza id - wątku, treść komentarza i datę i przy otwieraniu wątku wyszukuję w tej tabeli po id wątku i sortuję sobie od najnowszego do najstarszego i wrzucam to sobie w listview.

3. Podlinkował by ktoś przydatny link do przycinania zdjęć z kamery jak i z plików? Tak aby zablokować przy tym proporcje np. 4:3 itp.

4. W gridview wyświetlam sobie 10 pobranych zdjęć sortując je od najnowszego i teraz pytanie jak po przejściu na sam dół czyli do najstarszego pobranego pobrać kolejne 10 dorzucając je do gridview pod tymi nowszymi. Chciałbym uzyskać efekt - coś takiego jak ma pinterest.

5. Czy da się ustawić szerokość editextu czy imageview % czyli aby na szerokość zajmowało np. 50% i wyśrodkuję to sobie, tak aby na każdym urządzeniu wyglądało tak samo.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Nie wiem czy można odświeżać ale odświeżam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 421 wizyt
pytanie zadane 11 października 2021 w Java przez Bomberos Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,618 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...