• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ustawienie zmiennych środowiskowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
949 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Witam!

Ostatnio, wzorując się na świetnych radach internautów, pozmieniałem trochę ustawienia zmiennych środowiskowych i zmiennych użytkownika (konkretnie mam na myśli tutaj Path). Myślę, że to może być ew. przyczyna, przez którą miałem niedawno Blue Screena. Wobec tego chciałbym się poradzić, bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji, jak prawidłowo powinny być ustawione wyżej wymienione zmienne?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Można coś wyszukać na ten temat...

Edit: i mały bonus.

M.

komentarz 5 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)

"C:\Windows\System32\;C:\Windows\;C:\Windows\System32\Wbem;{plus program paths}"

W takim razie co powinno być tam gdzie jest "plus program paths"?

komentarz 5 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

To zależy, u mnie jest tak np.:

C:\Program Files\Microsoft MPI\Bin\;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files\Git\cmd;C:\Program Files\PuTTY\;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\130\Tools\Binn\;C:\Program Files\Microsoft SQL Server\130\Tools\Binn\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\130\DTS\Binn\;C:\Program Files\Microsoft SQL Server\130\DTS\Binn\;C:\Program Files\Microsoft SQL Server\Client SDK\ODBC\130\Tools\Binn\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\Client SDK\ODBC\130\Tools\Binn\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\130\Tools\Binn\ManagementStudio\;%USERPROFILE%\.dnx\bin;C:\Program Files\Microsoft DNX\Dnvm\;C:\Program Files (x86)\Windows Kits\8.1\Windows Performance Toolkit\;C:\Program Files\Microsoft SQL Server\120\Tools\Binn\;C:\Program Files\nodejs\

M.

komentarz 5 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Dziękuję bardzo za bonus i za odpowiedź.

Jednak, szczerze mówiąc, nadal nie wiem jak poprawnie ustawić Path (co wpisać tam gdzie jest nawias klamrowy}...
komentarz 5 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Jest to zależne od tego jakie programy posiadasz. W moim przypadku dopisał się PuTTY, MSSQL itp. Power Shell jest pewnie domyślnie ustawiany. Jak chcesz zmieniać te wartości zrób sobie punkt przywracania, ew. zawsze możesz je skopiować i gdzieś sobie zapisać. Odnośnie BSOD odczytaj te logi w plikach .dmp

M.
komentarz 5 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Status "nowicjusz" pasuje do mnie bardzo dobrze, więc jeszcze spytam: jeżeli w zmiennej użytkownika Path mam tylko "C:\Windows\System32" (które sam chyba zresztą potem ustawiłem), to może tak być? W zmiennych systemowych Path jakieś programy już się dopisały. I czy to rzeczywiście przez to pojawił się wtedy ten Blue Screen?
komentarz 5 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Raczej wątpliwe aby to było powodem BSOD. Być może restart powoduje jakieś czynności naprawcze systemu i nadpisanie tych zmiennych właściwymi wartościami (nigdy nie kombinowałem jak Ty więc nie wiem).

Poczytaj o tym bonusie i będziesz wiedział co powoduje BSOD (zazwyczaj są to problemy ze sprzętem).

M.
komentarz 5 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Rozumiem, bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,312 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Inne języki przez sensor Użytkownik (680 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...