• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wolne pobieranie z internetu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,974 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Bartek2205 Nowicjusz (130 p.)
edycja 5 marca 2018 przez Bartek2205

Witam, jestem użytkownikiem znanej sieci LTE advanced i posiadam internet o szybkości 300 mb/s. Problem leży w tym, że pliki z internetu są pobierane z prędkością 200 KB/s w momencie, kiedy na stronie routera widzę prędkość pobierania 5 MB/s, a w międzyczasie nic nie robię. Żadna strona nie jest uruchomiona, a do routera jest podłączone tylko jedno urządzenie - laptop z systemem windows 10. Nie ma żadnych aktualizacji, a sprawa trwa już dłuższy czas. Nie jest to wina internetu, bo na innych urządzeniach działa bez zarzutu, ktoś pomoże?

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 marca 2018 przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)

Rozumiem, ze chodzi o połączenie za pomocą kabla ethernet, bo w przeciwnym razie nie ma gwarancji, że połączenie WI-Fi będzie mało maksymalną wartość.
Sprawdź prędkość pobierania na komputerze za pomocą speedtest.net
Ewentualną przyczyną może być to, ze serwer wysyła ci plik z taką prędkością.

komentarz 5 marca 2018 przez Bartek2205 Nowicjusz (130 p.)
Według strony administratorskiej routera i speedtestu, pobieranie powinno się wahać między 3 - 8 Mb/s, a jest niecałe 300 Kb/s.
komentarz 5 marca 2018 przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)
Jaki masz internet, ile operator deklaruje, że dostarcza? Wklej fotkę z speedtest. Skąd pobierasz plik?
komentarz 5 marca 2018 przez Bartek2205 Nowicjusz (130 p.)
Screen załączyłem w pytaniu. Dostawca deklaruje 300 mb/s, co powinno dać chyba mniej więcej 40 Mb/s. Speedtest jak widać wykazał ponad 30, co jestem w stanie zrozumieć, w końcu nie wszystko "dociera". Skąd pobieram? Różnie. Raz dobreprogramy, raz oficjalne strony producentów różnych programów i prędkość pobierania zawsze podobna, ale nie zawsze tak było. Parę miesięcy temu wszystko działało bez zarzutu, najwolniejsza prędkość pobierania jaką uzyskiwałem, to 1,5 Mb/s, a dochodzilo czasem do 15. Teraz mogę liczyć na jedyne 300 Kb/s w porywach. I tak od miesiąca, antywirus nie wykrył żadnego złośliwego oprogramowania, przywracanie systemu też nie pomogło.
komentarz 5 marca 2018 przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)
Jeszcze ja bym spróbował wyłączyć router z zasilania na około 20 sekund i podłączyć go ponownie.
komentarz 5 marca 2018 przez Bartek2205 Nowicjusz (130 p.)
Robiłem już nawet reset i nic to nie dało. Jak mówiłem, na innych urządzeniach działa sprawnie.
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez kingmajster Użytkownik (520 p.)
Łączysz się przez kabel czy wi-fi? Odpal jakiegoś linuxa bootowalnego z pendrive i zrób dla porównania speedtest. Wtedy będziesz wiedział czy problem jest sprzętowy czy systemowy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,456 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,055 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 516 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Luki10009 Nowicjusz (120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...