• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed MySQL, JavaScript, godne polecenia zbiory wiedzy nauki teorii i praktyki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez No Pain no Gain Nowicjusz (230 p.)
zamknięte 13 kwietnia 2018 przez No Pain no Gain
Witam, poszukuję godnego polecenia zbioru wiedzy na temat języka JavaScript bądź mySQL, obecnie kończę szkole programowania c++, i chce zacząć nabieracnnowej wiedzy. Ponoc im wiecej języków sie zna tym lepiej pozwala to na spojrzenie na pewne problemy z innej perspektywy. Więc moje pytanie brzmi, jakie ksiazki polecacie do nauki javy bądź MySQL?
komentarz zamknięcia: Udzielenie odpowiedzi

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Ale ty chyba nie myślisz że po przeczytaniu i przerobieniu Szkoły programowania C++ - znasz C++ i umiesz w nim programować :D? żeby znać język dobrze trzeba lat.... a nie przepracowania książki . Chcesz być w czymś dobry skup się na jednej technologi.

Im więcej języków się zna tym lepiej no nie do końca lepiej znać 1 świetnie niż 3-4 przeciętnie/
komentarz 5 marca 2018 przez No Pain no Gain Nowicjusz (230 p.)
No masz racje nie myślę w taki sposób, zdaje sobie sprawę z tego ze trzeba "grindowac" i to ostro by w ogóle coś ogarniać. Ale skoro siedzę na dupie i sie obecnie uczę to czemu nie poszerzyć swoj horyzont wiedzy. C++ i tak katuje codziennie ale mało mi :) więc stwierdzilem ze czas na język webowy czy jak to wtajemniczeni nazywają.
komentarz 5 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

C++ i tak katuje codziennie ale mało

to coś robisz źle, bo jeden dobry projekt zajmuje  miesiące :) i czasem w ciagu dnia czasu nie starcza, a Ty nadal go masz "katując" C++   

komentarz 5 marca 2018 przez No Pain no Gain Nowicjusz (230 p.)
No tak, ale ja nie mam zamiaru robić jak a moje obecneomozliwosci czegoś czego i tak nie znam takim stopniu jak stare wyjadacze. Przecież po jednej książce nie stworzę nic fenomenalnego, zdaje sobie z tego sprawę.  Piszac że katuje codziennie c++ miałem na myśli to czego sie za pomocą książki nauczyłem. Bo co to za nauka jeżeli po zebraniu wiedzy teoretycznej odstawiasz książkę w kąt.
1
komentarz 5 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
to po co chcesz brać się za inny język? Żeby go umieć w stopniu takim " jak używanie widelca" ... to nic Ci nie da jest to bez sensu " znać coś na zasadzie" no wiem jak wyglada skladnia, ale generalnie nic z tego nie potrafie stworzyc niz hello world i jakis prosty algorytm obliczania
+1 głos
odpowiedź 5 marca 2018 przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)
edycja 5 marca 2018 przez ebo96rok
Widzę pan z tych co książki o programowaniu czytaja i myślą, że po książce język znają :D
+1 głos
odpowiedź 5 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
edycja 5 marca 2018 przez Tomek Sochacki
Z tą znajomością wielu języków to nie do końca tak... tymbardziej, że akurat JS i C++ sporo różni przynajmniej z perspektywy początkującego.

Skoro zaczynasz w C++ to polecam dalej to kontynuować jeśli Ci się podoba. Poznać dobrze podstawy języka i wziąć się za jakąś bibliotekę graficzną - chyba Qt teraz jest jest stosowane ale ja już dawno nie robiłem nic w C++ więc niech to jeszcze ktoś mądrzejszy potwierdzi.

Do tego poznawaj dodatkowe narzędzia. Na przykład w webówce są to preprocesory CSS, narzędzia typu webpack, gulp, docker, babel itp. itd. długo by wymieniać. Do tego frameworki. Nie wiem jak sytuacja wygląda w C++ ale po przeczytaniu nawet paru książek jeszcze daleko do programowania profesjonalnego.

A z tymi innymi językami to jest nieco inaczej. Jeśli poznasz dobrze np. C++ to kolejne języki przyjdą Ci na pewno łatwiej, ponieważ chociażby znasz już ideę pętli, instrukcji, zmiennych itp. itd. ale to za mało aby mówić, że zna się dobrze język.

Tym bardziej, że akurat wątpię aby była pożądana znajomość C++ i JS jednocześnie. JS i PHP to się zgodzę, np. na full stacka choć to raczej powinno dotyczyć node wg mnie ale to już inna sprawa.
0 głosów
odpowiedź 5 marca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
No to się zdecyduj : java czy JavaScript? Bo wydaje mi się, że mieszasz pojęcia.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 355 wizyt
0 głosów
10 odpowiedzi 1,385 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zahrad Użytkownik (740 p.)

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...