• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywracanie ustawień pierwotnych linuxa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,018 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Czy jestem w stanie przywrócić linux'a do ustawień z zaraz po zainstalowaniu systemu ? Nie robiłem żadnej kopii zapasowej itp Czy jedyna opcja to format ? Nie interesuje mnie nawet zachowanie plików. Linux Mint.
komentarz 4 marca 2018 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)
Co chcesz zrestartować? Ustawienia sieci, twój desktop (gnome/cinnamon)? Więlszość graficznych okien konfiguracyjnych daje ci też opcje restartu konkretnych ustawień.
komentarz 4 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@kevin, Jeżeli nie interesuje Cię zachowanie żadnych plików, a wręcz chcesz przywrócić system do stanu poinstalacyjnego, to nie możesz po prostu zainstalować systemu na nowo, od zera? Zrobiłbyś to dużo szybciej, niż czekając na odpowiedź, a efekty byłyby takie same. smiley

komentarz 6 marca 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z Live Linux i mi tutaj polskie znaki nie dzialaja.

 Chodzi o to ze cos skopalem i zanim dojde do tego co to minie troche czasu... Mam zainstalowany linux obok Windowsa tylko na innych partycjach i nie wiem jak zainstalowac linuxa na istniejacych partycjach. Chwilowo przezucilem dane na partycje z Windowsem i boje sie ze jak cos skopie przy instalacji to mi wyleca wszystie dane...

Podzial na partycje:

sda1(fat31) 272mb

sda2(unknow) 17mb

sda3(ntfs) 168gb

sda6(ext4) 120gb

sda7(linux-swap) 12gb

sda8(ext4) 2gb

sda9(ext4) 180gb

sda4(ntfs) 1gb

sda5(ntfs) 15gb

Przy instalacji mam wybrac uzadzenie do instalacji programu rozruchowego. Teraz sie boje podac jakiejkolwiek partycji z powodu strachu przed utrata danych ktore przezucilem na partycje windosowa.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 497 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 306 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 440 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...