• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciagi liczbowe - problem z zadaniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
537 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w C i C++ przez janusz1 Początkujący (330 p.)

Witam wszystkich użytkowników, mam drobny problem, a mianowicie napisałem program na ciag okreslony wzorem (już jest w funkcji), teraz mam jeszcze obliczyc sume n wyrazow ciagu i iloczyn n wyrazow ciagu. Wykonalem to juz i o ile suma wychodzi mi dobrze, tak z iloczynem nie moge sie uporac. Jesli ktos pokazal by mi moj blad w tym iloczynie bylbym wdzieczny.

Tak wyglada program:

komentarz 4 marca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Unikaj nazw typu 'a' tak jak masz dla funkcji. W takim projekcie widzisz wszystko, ale w większych można się zgubić. Może brzmieć jak czepianie się, ale warto pilnować dobrych praktyk od samego początku.
komentarz 4 marca 2018 przez janusz1 Początkujący (330 p.)
Zgadzam się w 100%. Zawsze tak robię, w tym zadaniu w poleceniu wystąpiło już a, więc nie chciałem mieszać, ale słuszna uwaga ;)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
wybrane 4 marca 2018 przez janusz1
 
Najlepsza
brak inicjacji zmiennej iloczyn.

iloczyn=1;
komentarz 4 marca 2018 przez janusz1 Początkujący (330 p.)
Dziękuję bardzo!!! Już myślałem że to będzie coś poważniejszego, a to tylko moje gapiostwo :) Dziękuję jeszcze raz :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w C i C++ przez NencyBlack Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 450 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w C i C++ przez janusz1 Początkujący (330 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w C i C++ przez Sansi Użytkownik (720 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...