• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sieć w domu - 2 routery

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
572 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
zamknięte 4 marca 2018 przez Stiv1337

Witam mam takie pytanie. W domu mam 2 routery jeden, który dostałem od firmy z, której mam internet, a drugi jest mój prywatny. Prywatnego używam do wi-fi(jest on podłączony kablem do tego drugiego routera). Komputer mam podłączony przez kabel do tego routera, którego dostałem. Czy da się zrobić tak, by w moim pc było widać prywatny router?

Z góry dziękuję za pomoc :).

komentarz zamknięcia: Nieaktualne // podziękowania dla shimbu :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
wybrane 4 marca 2018 przez Stiv1337
 
Najlepsza
Dzień dobry,

oczywiście jest to możliwe. Czy ten zabieg (posiadanie dwóch routerów) wynika z braku WiFi w routerze otrzymanym od ISP? Czy może przyświeca Panu inny cel? Na przykład izolowanie ruchu w sieci WiFi od sieci domowej? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie założeń działania sieci w pańskim domu.

Pozdrawiam!
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
używam innego routera z tego powodu, że miałem już go i jego zasięg jest o wiele lepszy w dodatku, by można było by otrzymać hasło do tego routera, którego dostałem muszę zapłacić około 10zł na miesiąc, a mi się to nie opłaca. Jak coś jest jeszcze nie jasne proszę pytać chętnie odpowiem :)
komentarz 4 marca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

 hasło do tego routera, którego dostałem muszę zapłacić około 10zł na miesiąc

znaczy się hasło do panelu administracyjnego? 

komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
Nie, hasło do wi-fi
komentarz 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
Jak się nazywa ten dostawca internetu jeśli mogę zapytać?
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
Nie płacę za internet więc niestety nie wiem, mogę tylko napisać, że mam światłowód i dostałem ten router. W dniu zakładania nie było mnie w domu, ale słyszałem, że ktoś z tej firmy konfigurował ten router. BTW. Czy powinienem mieć hasło do panelu administracyjnego?
komentarz 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
Jakie masz ustawienia karty sieciowej? Wszystko masz po DHCP? Jaki masz adres routera od ISP? Co do hasła - powinieneś dostać i login i hasło. Bez tego będzie ciężko coś podziałać.
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)

 

Oto screenshoot. Jeżeli coś jeszcze będzie trzeba chętnie odpowiem :)

Jakby nie było widać to: https://imgur.com/0RG2sx9

komentarz 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
Mieszkasz w Polsce? To bardzo dziwna adresacja routera. Spróbuj w przeglądarce wpisać ten adres, czyli 192.168.100.1

Co otrzymujesz?
komentarz 4 marca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Na marginesie, dziwna sytuacja ze możesz się podpiąć przewodowo do routera, a nie możesz przez WiFi.
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
Mieszkam w Polsce, wpisując to w przeglądarkę otrzymuje panel logowania do routera[przed chwilą dowiedziałem się do niego login i hasło więc już mogę się do niego zalogować]. Jakby co to model tego routera to Huawei HG8245H.
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
Mój pc nie ma tej karty do wi-fi a ona trochę kosztuje, a jak mam już kablem to po co wydawać kasę na wi-fi
komentarz 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
Skoro możesz się do niego zalogować to zapewne możesz zmienić hasło WiFi. Jeśli jednak nie to w ustawieniach routera od ISP:

musisz przypisać do mac adresu karty routera który wysyła sygnał WiFi, z którego korzystasz, statyczne IP. Zakładam że wszystko jest postawione na DHCP. Zatem w tym przypadku opcja DHCP ze stałym adresem IP który musisz wybrać.

Zaloguj się

i to chyba wszystko.

Jeśli nie działa to proponuję sesję po TeamViewerze.

Inaczej nie pomogę.
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
teamspeak3/skype?
komentarz 4 marca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Mój pc nie ma tej karty do wi-fi a ona trochę kosztuje, a jak mam już kablem to po co wydawać kasę na wi-fi

Pisałeś, ze za Wi Fi musisz dopłacać, to miałem na myśli (to mnie dziwiło). 

komentarz 5 września 2022 przez Kawosz Nowicjusz (100 p.)
Trochę nieaktualne, ale Huawei 8245H to nie jest router, tylko modem światłowodowy i nie ma on wbudowanego WiFi. Dlatego dostawca kazał kupić router

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 391 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez pr0mil Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 393 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KacperStachula Nowicjusz (190 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...