• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Komputerem, samoczynne restarty.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Maro200 Nowicjusz (190 p.)
Witam, od około misiąca mam problem z komputerem a dokładnie mówiąc, sam się restartuje w różnych momentach np: gdy go nie używam, oglądam filmy, gram a czasem nawet po samym uruchomieniu. Zauważyłem, że zawsze jest jeden restart na dzień.

Wyczyściłem komputer z kurzu, zaktualizowałem wszystkie sterowniki, przeskanowałem komputer czy nie ma wirusów wszystko na nic.

Windows 10 Pro 64-bit
Płyta gł: 760GA-P43(FX) (MS-7699)
CPU: AMD FX(tm)-6300
GPU: NVIDIA GeForce GTX 660
Dysk: WDC WD10EZRX-00L4HB0 ATA Device
Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT L8-CM-430W, 80 plus BRONZE,activePFC, 2xPCI-E
Ram: 2x4GB Kingstone ( jedna kość była dokupywana później )

Z góry dzięki za pomoc

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Może zwarcia na płycie?
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
1. Sprawdź kondensatory na płycie głównej
2. Sprawdź jak wyglądają temperatury na CPU
3. Sprawdź okablowanie, czy przypadkiem nic nie jest przerwane ( ja kiedyś tak miałem )
4. Zobacz czy płyta główna nie ma żadnych wgnieceń
5. Zwróć uwagę czy komputer się wyłącza przy jakimś konkretnym procesie, możesz mieć wirusa jakiegoś albo plik w komputerze który Ci wyłącza komputer
6. Wykonaj to polecenie https://techniczny.net/jak-sprawdzic-kiedy-komputer-zostal-wlaczony-lub-wylaczony/
komentarz 4 marca 2018 przez Maro200 Nowicjusz (190 p.)
1. Nie wiem jak
2. Temperatury w normie
3. Nic nie widziałem aby było przerwane
4. Nie ma żadnych
5. Komputer restartuje się w randomowych momentach, tak jak pisałem wcześniej skanowałem komputer ( skonowaniem przy starcie systemu ).
6. O oznaczonej godzinie uruchamiałem komputer po tym samoczynnym restarcie.

http://www.tinypic.pl/ajm358n99p5h
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Może wydawać się to śmieszne (dla mnie też jest) ale miałem tak jakby podobny problem, (podczas wyłączania komputera komputer cały czas miał włączone diody, wiatraki chodziły chociaż był wyłączony) winowajcą okazał się system (też miałem 10pro 64bit) zrobiłem reinstal i śmiga ładnie.

Zauważyłeś może czy zaczął tak robić po jakiejś aktualizacji?
komentarz 4 marca 2018 przez Maro200 Nowicjusz (190 p.)
Niestety nie pamiętam.
komentarz 4 marca 2018 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Zobacz dziennik aktualizacji
komentarz 4 marca 2018 przez Maro200 Nowicjusz (190 p.)
Tak jak mówiłem, nie pamiętam dokładnie od kiedy to się zaczeło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Dariusz Hozer Użytkownik (920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...