• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie macie ulubione aplikacje na Androida?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,183 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
edycja 4 marca 2018 przez pietia213

Dzień dobry. Przeglądałem dziś sobie mojego Huaweia skromnego p8 lite. Mniejsza o niego, bo ma feler mianowicie Wi-Fi nie działa. Osobiście nie wyobrażam sobie istnienia jakiej kolwiek maszyny na androidzie bez CCleaner. Jest funkcjonalna i to bardzo. Nie trzeba za często resetować telefonu. Poza nią do komunikacji Viber i takie tam.
U mnie to wygląda tak:



O budziło to we mnie chęć zadania wam pytania,  bez jakich aplikacji nie wyobrażacie sobie funkcjonowania telefonu? Coś na kształt codeanywhere. Dzięki za poświęcony czas i odpowiedzi.

4
komentarz 4 marca 2018 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Nie powinno się używać na Androidzie programów czyszczących pamięć podręczną czy RAM - ten system od dawna robi to sam i to w najbardziej wydajny sposób. Aplikacje układają się na stosie i gdy brakuje mu pamięci system sam czuści pamięć od końca (czyli od najdawniej używanych) dzieki temu dopóki nie potrzebujemy naprawde dużo pamięci najczęściej używane są ciągle załadowane i w efekcie całość działa szybciej. Gdy mu w tym przeszkadzamy programami takimi jak CCleaner wszystko musi sie wczytywać na nowo. Cały mechanizm jest zaprojektowany od samego rdzenia systemu - programy tego typu mogą tylko zaszkodzić wcinając się w to.
komentarz 4 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Kłócił bym się z tym bo np. w ZTE blade w, którym jest android 5 koma coś, i nie ma tam opcji całkowitego i jedno klikowego zamknięcia wszystkich otwartych aplikacji, jak np. w moim HUAWEI. Dziękuję za wyjaśnienie tego, żebym nie używał.
1
komentarz 4 marca 2018 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)

Ale o to chodzi, że nie ma takiej potrzeby - system sam zamknie nie używane gdy będzie mu czegoś brakowało. To jest bardzo ogólnie wytłumaczone ale sam mechanizm jest dużo bardziej skomplikowany niż by się mogło wydawać. Jeśli jesteś zainteresowany konkretami - poszukaj w internecie - na pewno znajdziesz wiele ciekawych artykułów. Ja się na tym nie znam ale zainteresowałem się tym choć trochę bardziej i nie uwierzyłem na słowo opisom aplikacji w reklamach ;)  Np tutaj masz nieco wyjaśnione https://www.androidpit.com/android-apps-you-should-remove-immediately (choć nadal bez większych szczegółów).

komentarz 4 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dziękuję Ci serdecznie.
komentarz 25 marca 2019 przez magda81 Nowicjusz (140 p.)
Odwiezam temat. Macie jakies sprawdzone programy do rozpoznawania piosenek?
komentarz 25 marca 2019 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Moim zdaniem najlepszy jest Shazam. Daje rady z niemal wszystkim.
komentarz 13 marca 2021 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)

@magda81, 

wyszukiwarka google :)) 

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
- Przede wszystkim przeglądarka CHROME

- odtwarzacz muzyki MUZYKA

- notatnik ColorNote

-  dyktafon SmartRecorder

- Menedżer plików

-  pasjans FreeCell
+1 głos
odpowiedź 4 marca 2018 przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)

- No to do notatek jest Google Keep

- Do zarządzania aktualnymi projektami Trello

- Poczta to Inbox

- Zapisywanie jakichś stron gdy na coś fajnego natrafimy to Pocket

- Zmodyfikowana wersja YouTube co gra w tle

- Biuro to Google Docs i Google PDF Viewer

- I najlepszy manager plików Solid Explorer gdzie można sobie podłączyć FTP, Google Drive itp.

To takie "must have" dla mnie gdy muszę konfigurować telefon od początku.

 

komentarz 4 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Ten Solid Explorer piękna rzecz, koniecznie skorzystam. Dziękuję pięknie!
komentarz 4 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@ebo96rok, napisz coś więcej o tym zmodyfikowanym YouTube. 

1
komentarz 4 marca 2018 przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)

Ale co tu pisać? Warek na xda jest bardzo wyczerpujący. Zwykly YT tylko, że można go minimalizować i gra dalej.

+1 głos
odpowiedź 5 października 2020 przez Julia Mroczek Nowicjusz (240 p.)

Ja oprócz tych standardowych aplikacji, używam tych bankowych - które dają możliwość zrealizowania szybkiego przelewu. Fajne jest to, że można przy jej pomocy wykonać jedynie przelewy zdefiniowane. A wiec gdyby ktoś znalazł telefon, włamał się do aplikacji, to mógłby wykonać przelew jedynie na zdefiniowane, zaufane rachunki bankowe - nic mu po tym :)
Mówię to w kontekście kont walutowych w euro. Niedawno założyłam i korzystam z jego dobrodziejstw. Jeżeli też zarabiacie w euro to polecam, bo na przelewach za pośrednictwem kantorów można sporo zaoszczędzić.

Warto jest przed załóżeniem konta zerknąć sobie tutaj:

https://www.tanie-konto.pl/promocje/

Na stronie mozna sprawdzic sobie promocje jakie maja na konta poszczególne banki. 

komentarz 12 marca 2021 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dzięki za cenne informacje odnośnie bankowości internetowej. Tak, lepiej dmuchać na zimne.
+1 głos
odpowiedź 12 marca 2021 przez Osse Dyskutant (7,510 p.)
Norton Clean, Mozilla Firefox, aplikacja do bankowości i ESET Mobile Security & Antivirus
komentarz 12 marca 2021 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Świetne, synteza bezpieczeństwa i funkcjonalności. Też ostatnio mozille zainstalowałem, zalogowalem się do ich systemu, bo na jednostkach stacjonarnych ją używam. I mam dostęp do historii edcetera.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2015 w Offtop przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...