• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blue screen of death, komendy w konsoli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,223 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Witam!

Napotkał mnie ostatnio Blue Screen of Death - chyba każdy kto raz to miał wie z czym to się je. Udało mi się zrestartować komputer i wszystko było na swoim miejscu i działało. Przez kilka dni laptop normalnie funkcjonował, aż dzisiaj po raz kolejny pojawił się BSoD. Jeżeli dobrze pamiętam z errorem "kernel data inpage error". Ponownie zrestartowałem komputer i wszystko działa, ale boję się, że gdy stanie się to ponownie, to laptop będzie do wyrzucenia. Oczywiście, po otrzymaniu tych Blue Screen'ów robiłem pełne skanowania, używałem CCleanera, aktualizowałem sterowniki itd. Zastanawiam się co mogło być przyczyną. Ostatnio "bawiłem się" trochę zmiennymi środowiskowymi, ponieważ nie działała mi spora część komend w konsoli (np błąd 'pip' is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file) i zmieniałem Path. Może to mogło mieć wpływ? Co powinienem teraz zrobić? Jak przeciwdziałać? Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Nikt, nic?
komentarz 4 marca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Z tego co rozumiem sterowniki sprawdziłeś bo one czasem powodują takie błędy. Jeśli błąd będzie się powtarzał sprawdź ram memtestem (wpisz w google jak to zrobić).
0 głosów
odpowiedź 3 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

 boję się, że gdy stanie się to ponownie, to laptop będzie do wyrzucenia

Nie będzie (w 99,99% przypadków).
 

Co powinienem teraz zrobić? Jak przeciwdziałać? 

Na razie spać spokojnie. Jak BSOD będzie się dalej pojawiać to wypadałoby uwiecznić kod błędu i szukać konkretnej pomocy w sieci. Czasami zdarza się, że system (szczególnie Windows) jednorazowo się wysypie i tak to się kończy. Powtarzający się BSOD może natomiast świadczyć o wielu różnych sprawach, zaczynając od problemów ze sterownikami po uszkodzenia podzespołów.

komentarz 3 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Bardzo dziękuję za - pełną nadziei - odpowiedź:)
Gdyby ew. sytuacja się powtórzyła, odezwę się na forum (z kodem błędu).

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Programem BlueScreenView możesz podejrzeć co i gdzie spowodowało BSOD-a.

komentarz 5 marca 2018 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
To właśnie ciekawe, bo wyżej wymieniony program nic nie pokazał (mimo że BSOD był).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,017 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...