• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kroki w nauce C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
417 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Jest gdzieś spis zagadnień jakie powinniśmy opanowywać, aby nie stać w miejscu?

Chodzi mi najlepiej o spis elementów w C#
np wielowątkowość, asynchroniczność, refleksje, typy generyczne, funkcje anonimowe, metody rozszerzające, atrybuty itd

Kiedyś widziałem spis -> kolejność nauki elementów w c#, to był chyba program nauczania z którego lubią korzystać studia
Tylko nie pamiętam jak się nazywał, fajnie gdyby ktoś podał

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Cześć!

Może spróbuj zrealizować jakiś prosty projekt np. w WPF opanowując w ten sposób podstawy? Krok po kroku będziesz się wtajemniczał w zagadnienie, rozwiązując po drodze masę problemów. Zawsze można podeprzeć się dobrą książką np. "C#. Rusz głową!". Jeśli nie masz ochoty kupować tej książki to zerknij na jej spis treści, który może pomóc w wyszukiwaniu opracowań w internecie.

M.

komentarz 4 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

Patrząc po spisie treści to poza aplikacjami desktopowymi i windows phone, jest tam mniej niż umiem 
Może z LINQ i typów danych trochę poczytam i jakieś informacje dodatkowe wpadną 
Ale ogólnie mam wrażenie, że ksiażka jest kierowana dla osób dopiero zaczynających z programowaniem

Ja już czuje się osobą która "troche tego ogarniam, ale wiem że dużo przede mną"
Przykładowy projekt na GitHubie LINK

komentarz 4 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Coś mi się zdawało, że jesteś zaawansowanym w materii, ale po nocce czujność ma osłabiona była :-)
1
komentarz 4 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
nie czuje sie jakoś zaawansowany właśnie

ogarniam te wszystkie elementy które podałem... no ale jednak nie czuję się w tym pewnie
a większość materiałów jakie znajduje, są kierowane pod tych początkujących, bo prościej napisać "jak zacząć" niż "co robić po X miesiącach nauki"

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2017 w HTML i CSS przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,200 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 586 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ASAP(education) Nowicjusz (200 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...