• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Opóźnienie animacji "wirtualnego spaceru" - Blender

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
203 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2018 w Grafika i multimedia przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)

Witam ponownie, 

Tym razem moje pytanie dotyczy "wirtualnego spaceru"
A mianowicie:

Dodałem wirtualny spacer, (na kamerze 2)
[Dodam że kamera nr1 i nr2 leżą na tej samej pozycji]
i chciał bym żeby ten "Spacer" zaczął się dopiero od np 350 klatki
Niestety jak próbowałem zaznaczać klatkę 350 i robić ten wirtualny spacer wszystko przeskakiwało i zawsze ten spacer zaczyna się od 0 klatki zdjęcia dla ułatwienia poniżej:

 

Dziękuję Bardzo za pomoc!

 

 

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 marca 2018 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
wybrane 3 marca 2018 przez Hardwell
 
Najlepsza

Zrób coś takiego:

1. Zaznacz krzywą i przejdź do jej ustawień. Tam w zakładce Path Animation masz coś takiego jak Evaluation Time. Kliknij na to prawym przyciskiem myszy i wybierz Clear Keyframes.

 

2. Przejdź na klatkę 0, ustaw Evaluation Time na 0, najedź na to myszką i przyciśnij I (doda się keyframe)

3. Przejdź dp klatki 250 (tam gdzie chcesz zacząć animację) i zrób to samo. Evaluation Time = 0 i Keyframe.

4. Przejdź na koniec animacji kamery i zmień Evaluation Time na jakąś dużą liczbę, im więcej, tym szybciej będzie się poruszać ;)

Daj znać, czy działa.

komentarz 3 marca 2018 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
No pewnie że zadziałało, Wielkie dzięki!!!!
komentarz 3 marca 2018 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
Super!

Widzę, żeś zainteresowany tematem...

Zupełnie przypadkiem tak się składa, że prowadzę kanał na YouTube z poradnikami z grafiki komputerowej (z Blendera też), więc polecam zajrzeć, może akurat czegoś się dowiesz ;)

https://www.youtube.com/channel/UC7iizcqdJQRCJGEPijzQUNA
komentarz 3 marca 2018 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
No pewnie że zajrzę, jesteś godny polecenia więc jeśli ktoś będzie miał problemy z grafiką odsyłam na twój kanał yt :)
komentarz 3 marca 2018 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
Wielkie dzięki!
0 głosów
odpowiedź 3 marca 2018 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
Jakim sposobem animujesz kamerę?

Widzę, że podąża po ścieżce, więc obstawiam Follow Path i użycie parametru Evaluation Time w ustawieniach ścieżki.

Dobrze myślę, czy robisz to jakoś inaczej?
komentarz 3 marca 2018 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 848 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 944 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...