• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z liczbami wprowadzanymi do kodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w C i C++ przez Admin Cpp Początkujący (350 p.)
Witam,

Mam problem z liczbami wprowadzanymi do kodu.

http://pl.spoj.com/problems/TABLICA/

http://pl.spoj.com/problems/PP0601A2/

Mianowicie nie wiem, jak zrobić program, który pobierze te wszystkie dane (nie wiemy ile będzie podanych). Stosująć tablice podaję konkretną wartośc. Innym sposobem jest dynamiczne alkowanie pamięci, ale do tego potrzebuje cyfry, określającej ilośc danych. Jak rozwiązac ten problem? Prosze o poradę. Starałem się użyć pętli while (cin>>liczba), ale ona trwa w nieskończonośc, dlatego nie mam możliwosci wypisania wyników. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 2 marca 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
W zadaniu TABLICA najwygodniej będzie użyć vectora oraz pętli while (cin >> liczba), taka pętla wcale nie będzie trwała w nieskończoność, zakończy się gdy SPOJ skończy podawać dane na wejście twojego programu.

W zadaniu PP0601A2 tablice w ogóle nie są potrzebne.
komentarz 2 marca 2018 przez Admin Cpp Początkujący (350 p.)
edycja 2 marca 2018 przez Admin Cpp
W takim razie jak zrobić zadanie PP0601A2? I jak zakończyć dzialanie pentli while (cin>>liczba)?
1
komentarz 2 marca 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
Na SPOJU ta pętla sama się zakończy wtedy kiedy trzeba. Jeżeli ręcznie testujesz swój program to możesz nacisnąć Ctrl+Z a potem Enter żeby zasygnalizować koniec danych wejściowych.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 189 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w C i C++ przez Tymek Baran Użytkownik (520 p.)
–4 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...