• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

którego wybrać Grida

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w HTML i CSS przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
Cześć

Napiszcie w komentarzach z którego Grida korzystacie najczęściej i dlaczego. Ja dotychczas korzystałem z Bootstrapowego, ale słyszałem, że to dużo waży, i nie warto, zacząłem więc korzystać z Flexboxa, a może budowa strony na kolumnach o wartościach procentowych? Podzielcię się doswiadczeniem, chciałbym wybrać opcje która da mi 100% kontrolę nad tym, i nauczy w prosty spsosób budowania szkieltu strony jaką tylko będę chciał :)

 

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 marca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Nie wiem jak bootstrap, ale z flexem i gridem jest taki problem, że starsze przeglądarki nie ogarniają tego . . . :/ Co mnie trochę smuci bo to naprawdę fajne narzędzia.
2
komentarz 2 marca 2018 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Myślę, że wspieranie IE11 wystarczy, a ta przeglądarka sobie z flexboxem poradzi.
komentarz 2 marca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Myślisz? Ostatnio jak robili mi code-review to marudzili, że flex'a nie obsłużą starsze przeglądarki :/
komentarz 2 marca 2018 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Używałeś autoprefixera?
komentarz 2 marca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Jeszcze nie, dałem do oceny jedynie początek strony. Wszystko jeszcze było w środowisku developerskim.
1
komentarz 2 marca 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Mogą się zdarzyć problemy na IE11 z flexem w sytuacji zagniedżania flexów.
+1 głos
odpowiedź 2 marca 2018 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Bootstrapowy grid system jest zbudowany na flexbox.

Polecam wybrać te komponenty bootstrapa, które potrzebujesz i samemu skompilować źródła.
komentarz 2 marca 2018 przez Bazinga Bywalec (2,120 p.)

Dokładnie. Kompilacja, albo gotowce z githuba (bootstrap only grid).
Możesz znaleźć wersje 3,6,12,24 czy nawet100 kolumnowe.

Sam grid waży z 5kb - 50 kb
 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 695 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w HTML i CSS przez Raloseq Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,673 wizyt
pytanie zadane 20 października 2016 w HTML i CSS przez kieryk123 Początkujący (300 p.)

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...